Po 12 miesiącach wiemy, że…

roczek„Od wieku 3 miesięcy dziecko unosi głowę, od dziewiątego miesiąca raczkuje. Dwa miesiące później potrafi już samodzielnie stać, a pod koniec pierwszego roku próbuje chodzić przy pomocy osoby dorosłej, a także sięga sprawnie nawet po małe przedmioty i celowo je upuszcza. Pod koniec tego okresu możemy rozpoznać już wiele emocji np. strach, gniew, wstręt. Również wtedy znamy jedno lub dwa słowa i wykonywać kilka prostych poleceń, ponadto dziecko zaczyna gruchać, gaworzyć powodując rozwój aparatu mowy”


A PISZEMY O TYM DLATEGO, że wymienione wyżej cechy określają także nas, ponieważ właśnie dzisiaj kończy się pierwszy rok naszej działalności. Rok pierwszy z nadzieją na kolejne.

Dlatego dziękujemy bardzo Wam – Czytelnikom. Bo gdyby nie było Was, nie byłoby też nas…

7 komentarzy

  1. 100 lat i mam prośbę – spojrzyjcie częściej na magistralę E30 Katowice – Kraków bo bez ciągłego nacisku obawiam się, że będziemy skazani na stanie w wielokilometrowych korkach i smrodzie na zatłoczonych drogach.

      1. Dzięki – staram się dożyć czasu gdy Katowice – Kraków pokona coś na szynach w 50 minut

  2. Gratuluję i życzę żebyście nadal potrafili tak skutecznie działać na rzecz promowania transportu zbiorowego a kolei w szczególności.

  3. Wytrwałości i determinacji w tym, co robicie. A robicie dużo dobrej, ciężkiej pracy dziennikarskiej i pracy organicznej. Pozdrawiam

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *