Maskotka dla bezpiecznego przejazdu

plakatPKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły ogólnopolski konkurs, na projekt maskotki – bohatera Kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. Do udziału zaproszeni uczniów klas 1-3 szkół podstawowych i ich opiekunowie. Swoje propozycje można zgłaszać do 3 czerwca.


Celem konkursu jest przybliżenie dzieciom zagrożeń wynikających z braku ostrożności na terenach kolejowych i wzbudzenie zainteresowania zasadami właściwego zachowania w takich miejscach.

Zadaniem uczestników będzie przygotowanie indywidualnej pracy plastycznej obrazującej koncepcję maskotki – bohatera Kampanii, ściśle związanej z tematem bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych i/lub terenach kolejowych, która mogłaby posłużyć, jako element promujący kampanię „Bezpieczny Przejazd…”. Projekt może nawiązywać lub zawierać elementy logo kampanii. Z naszych ustaleń wynika, że osoby odpowiedzialne za kampanię np. w Zakładzie linii Kolejowych w Sosnowcu rozesłały do wydziałów edukacji w poszczególnych miastach specjalne zaproszenia do wzięcia udziału w zabawie.

Dla autorów najlepszych prac oraz szkół, z których będą pochodzić, przewidziano atrakcyjne nagrody.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *