Zmiana terminu kursowania ZKA na S1

Długi ElfJak informują Koleje Śląskie, w związku ze zmianą terminu prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe, zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Gliwice – Zabrze zostaje przeniesiona na 1-6 czerwca.


Tak jak początkowo zakładano zastępcza komunikacja autobusowa będzie wprowadzona za jedną parę pociągów: 40864 (odjazd z Gliwic o 17:44, przyjazd do Katowic o 18:13) i 40723 (odjazd z Zawiercia o 15:47, przyjazd do Gliwic 17:21) na odcinku Gliwice – Zabrze – Gliwice. Zmieni się natomiast termin jej obowiązywania, ze względu na przesunięcie prac prowadzonych prze PKP PLK.

Połączenia w dniach 10-16 maja będą w całości realizowane pociągami. Natomiast zgodnie z zapowiedziami zarządcy infrastruktury, prace na odcinku Zabrze-Gliwice będą prowadzone w terminie 1-6 czerwca. W związku z tym termin zastępczej komunikacji autobusowej za pociągi 40864 i 40723 zostanie przeniesiony na pierwsze dni czerwca.

Szczegółowe informacje dotyczące ZKA w okresie czerwcowym można znaleźć na stronie Kolei Śląskich w tabeli poświęconej ZKA na tym odcinku oraz w liniowym rozkładzie jazdy w zakładce Rozkład Jazdy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *