Udane akcje SOK-istów

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Jak zapowiadaliśmy, tak też czynimy. W dniu dzisiejszym prezentujemy krótki raport z działań Straży Ochrony Kolei w województwie śląskim. Nie będziemy już opisywać każdej akcji z osobna, tylko raz na dwa, trzy tygodnie przedstawimy krótki raport informacyjny z działań podjętych przez funkcjonariuszy SOK.


We wtorek, 26 kwietnia br., na szlaku Borowa Górka – Bukowno, pod wiaduktem kolejowym patrol SOK z Posterunku w Jaworznie Szczakowej zauważył podejrzane osoby. Okazało się, że trzej mężczyźni próbowali ukraść kabel. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do interwencji, ujmując sprawców. Dzięki sprawnej akcji SOK-iści odzyskali prawie 50 metrów kabla miedzianego i aluminiowego.

Dzień później, patrol SOK z Komendy Regionalnej w Katowicach, na szlaku Katowice – Katowice Załęże udaremnił próbę kradzieży. Skuteczna interwencja funkcjonariuszy zapobiegła kradzieży 3 metrów kabla. W obu przypadkach ujęci zostali przekazani Policji.

W czwartek, 5 maja br., w stacji towarowej w Tarnowskich Górach, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Tarnowskich Górach ujęli złodzieja złomu. Elementy metalowe pochodziły ze stojącego w stacji pociągu towarowego relacji Piekary Śląskie Szarlej – Warszawa Jelonki. Sprawna akcja SOK-istów pozwoliła na odzyskanie prawie pół tony złomu. Ujęty, za kradzież odpowie przed sądem.

W sobotę, 7 maja, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Katowicach ujęli dwóch złodziei. Mężczyźni dokonali kradzieży na terenie stacji Sosnowiec Kazimierz. Wpadli w ręce mundurowych, gdy próbowali z terenu kolejowego wynieść 120 metrów liny stalowej. Lina pochodziła ze zdemontowanej sieci trakcyjnej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *