Tramwaje Śląskie przyjdą z ankietą

Fot. Tramwaje Śląskie
Fot. Tramwaje Śląskie

W ostatnich latach w śląskich i zagłębiowskich miastach bardzo pozytywnie zmienia się komunikacja tramwajowa. Dalsza poprawa możliwości i warunków podróżowania tramwajami wymaga jednak stałej wymiany na nowoczesny, dotychczas eksploatowanego taboru oraz modernizacji istniejących i budowy nowych torowisk.


Tramwaje Śląskie S.A. przygotowują się zatem do realizacji kolejnego projektu inwestycyjnego. Aby móc uzyskać dofinansowanie projektu środkami finansowymi Unii Europejskiej niezbędne jest przygotowanie stosownej dokumentacji. Jednym z jej elementów jest tzw. model ruchu, czyli matematyczne odwzorowanie procesów, jakie zachodzą w aglomeracyjnym systemie transportowym.

Opracowanie modelu pozwoli na lepsze zdiagnozowanie potrzeb oraz przygotowanie odpowiednich rozwiązań transportowych.

Chodzi o to, żeby sprostać zmieniającym się uwarunkowaniom transportowym oraz wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej – mówi członek Zarządu Tramwajów Śląskich S.A. Bolesław Knapik.

Miarodajny i wiarygodny model ruchu może powstać jedynie w oparciu o opinie i sugestie mieszkańców. W celu poznania Państwa opinii niezbędnym jest przeprowadzenie badań ankietowych w gospodarstwach domowych. Na zlecenie Tramwajów Śląskich S.A. badania przeprowadzone zostaną przez pracowników firmy Collect Consulting S.A. z Katowic.

Bardzo zależy nam na tym, żeby opracowany model ruchu był możliwie najlepiej odpowiadający rzeczywistości, dlatego serdecznie prosimy mieszkańców naszej Aglomeracji o poświęcenie odrobiny czasu ankieterom i udzielenie rzetelnych odpowiedzi na zadane pytania – apeluje dyrektor Bolesław Knapik.

Odpowiedzi uzyskane w ankiecie przyczynią się do tego, by projekt pn. „Zintegrowany projekt modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” nie tylko uzyskał dofinansowanie środkami Unii Europejskiej, ale by efekty jego realizacji służyły długo i dobrze wszystkim korzystającym z komunikacji tramwajowej.

Ankieterzy będą legitymować się takim dokumentem

Legitymacja-Collect-Consulting

2 komentarze

  1. To dobrze, że tramwaje wróciły do łask.
    Należy mieć nadzieję, że model ruchu pomoże też zintegrować poszczególne rodzaje transportu zbiorowego na terenie w metropolii Śląsko-Zagłębiowskiej, żeby mieszkańcom naprawdę chciało się z niego korzystać.

  2. jedną z głównych bolączek podróżujących obecnie Tramwajami Śląskimi mogę wskazać szanownej Spółce już teraz, bez fatygowania ankieterów: brud i smród (którego doświadczam np. dojeżdżając do pracy linią nr 11). Wolę stać w tramwaju, nawet gdy są wolne miejsca siedzące bo jeśli aktualnie nawet żaden z cuchnących meneli nie jedzie tramwajem, to zazwyczaj siedzenia roztaczają jeszcze ich woń. Motorniczy zazwyczaj udają, że problemu nie widzą i wolą sobie siedzieć w swoich kabinkach, odizolowani od problemu i unoszącego się smrodu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *