Wycieczka dobrych serc

Flirt zyskał uznanie i podziw młodych pasażerów
Flirt zyskał uznanie i podziw młodych pasażerów

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 – Specjalnych z Pszczyny wzięli udział w wycieczce do Wisły, zorganizowanej dzięki zapałowi rodziców, nauczycieli i przy wydatnej pomocy Kolei Śląskich i charytatywnemu zaangażowaniu wielu innych osób i organizacji.


Wizyta w Muzeum Beskidzkim, na skoczni narciarskiej im. Adama Małysza, przejazd po ulicach miasta kolejką turystyczną, gościna w góralskiej karczmie – to główne atrakcje przygotowane w piątek dla podopiecznych pszczyńskiej placówki. Termin wyprawy przypadkowy nie był. Maj jest miesiącem, w którym obchodzone są Dni Godności Osoby Niepełnosprawnej, mające na celu zwrócenie większej uwagi na codzienne problemy i niedogodności z którymi muszą się mierzyć osoby niepełnosprawne oraz ich rodzice i opiekunowie.

– To już drugi nasz taki wyjazd. W ubiegłym roku byliśmy w Ustroniu, teraz nadszedł czas na Wisłę. Idea takich wyjazdów to wspólne dzieło nauczycieli i rodziców. W pewien sposób łączymy to z przypadającym wkrótce Dniem Matki. Pomoc, jaką otrzymaliśmy od wszystkich osób i instytucji do których się zwróciliśmy, jest bezcenna – powiedziała Ewa Golda, nauczycielka pszczyńskiej szkoły, pełniąca także rolę opiekuna grupy.

Uczniowie pszczyńskiej szkoły zapragnęli odbyć podróż w Beskidy pociągiem. Zarząd Kolei Śląskich wyszedł naprzeciw tym pragnieniom i umożliwił darmowy przejazd 14-osobowej grupie uczniów i opiekunów rejsowymi pociągami naszego przewoźnika. Zachwyt uczestników i opiekunów był tym większy, że w obu kierunkach podróż odbyła się na pokładzie jednostki EN75 –  Flirt, która jest jedną z flagowych we flocie KŚ. To jednak nie ostatnie słowo śląskiej spółki przy pomocy dla osób niepełnosprawnych w tym roku.

My także jesteśmy niezmiernie dumni z faktu, że nasz portal mógł poinformować na swoich łamach o wyprawie młodych ludzi i ich opiekunów zorganizowanej wyłącznie dzięki dobroci ludzkich serc.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *