Ostatni koniec prac na LK158?

Fot. PKP PLK
Fot. PKP PLK

Wygląda na to, że najbardziej medialna inwestycja ostatnich miesięcy w naszym regionie zbliża się do końca. Mowa o remoncie LK158 na odcinku Rybnik – Wodzisław Śląski – Chałupki. Właśnie odbywją się ostatnie odbioru techniczne inwestycji, która miała zakończyć się kilka miesięcy temu. 


Prace na stacjach w Wodzisławiu Śląskim i Olzie zostały zakończone. Kompletowana jest dokumentacja projektowa i powykonawcza. W najbliższych dniach zostaną przeprowadzone odbiory eksploatacyjne wykonanych robót. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują zakończenie wszystkich prac na odcinku Rybnik – Wodzisław Śląski – Chałupki w czerwcu 2016 – mówi Jacek Karniewski z zespołu prasowego PKP PLK.

Przypomnijmy, że inwestycja pierwotnie miała mieć swój finał na początku listopada ubiegłego roku. Samo oddanie szlaku dla regularnych kursów pociągów przesunęło się o ponad dwa miesiące, natomiast teraz kończy się część prac związanych z modernizacją urządzeń technicznych wpływających na płynność i bezpieczeństwo ruchu na tej, ważnej dla naszego regionu linii.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *