RegioJet pojedzie do Warszawy

Fot: bus-bilder.de
Fot. bus-bilder.de

Czeska firma RegioJet od 1 lipca uruchomi bezpośrednie połączenie pomiędzy Warszawą i Praga. Zawiedzeni będą jednak ci, którzy liczyli, że stolice Polski i Czech połączą pociągi tego przewoźnika. Trzy razy w tygodniu relacja ta będzie obsługiwana autobusami.


Tak naprawdę to na trasy wyjadą autobusy Student Agency, czyli spółki-matki RegioJet, na bazie której przewoźnik kolejowy powstał. To potężny gracz na czeskim rynku przewozów międzymiastowych z flotą ponad stu nowoczesnych pojazdów. Ostatnio, więcej mówiło się o ekspansji kolejowej tej firmy, znanej pod szyldem RegioJet. Popularne „żółte” pociągi można już spotkać na najbardziej prestiżowych trasach w Czechach np. Praga – Ostrawa czy na Słowacji np. Bratysława – Koszyce. Ostatnio pojawiły się pogłoski, że w nowym rozkładzie jazdy „żółty’ przewoźnik planuje uruchomienie połaczeń Praga – Brno – Bratysława. Dwa lata temu RegioJet przymierzał się do wejścia również na polskie tory, ale ostatecznie postawiono na wersje autobusową, która rozpocznie funkcjonowanie za niespełna dwa miesiące.

Pierwszy autobus na linii Praga – Warszawa wyjedzie ze stolicy Czech 1 lipca. Trasę tę będzie pokonywał w środę, piątek i niedzielę, natomiast w drogę powrotną z Warszawy pojedzie we wtorki, czwartki i soboty. Z Pragi autobus wyjedzie o godzinie 10 rano i przez Hradec Kralove, Wrocław i Łódź zamelduje się w Warszawie o 20.05. Kurs powrotny przewidziany jest następnego dnia na 9:15 z Warszawy, by o 19:20 zakończyć go w stolicy Czech. Przewoźnik proponuje promocyjne ceny biletów zaczynające się od 290 koron co aktualnie jest równowarte ok. 47 zł

One comment

  1. I tutaj widać efekt polityki państwa. Na kolei płaci się i to jak na warunki europejskie dość słono, za dostęp do każdego km torów. Natomiast płatne odcinki dróg w Polsce to margines. Od granicy np. w Cieszynie do Warszawy można jechać unikając opłat. Firma RegioJet to widzi i działa tam gdzie korzystniej.
    Przy okazji daję namiar do strony, choć podejrzewam, że Państwo ją znają.
    http://www.prokolej.org/pl/infografiki

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *