Pociąg na 1200 osób

Dwa połączone Flirty wraz z miejscami stojącymi są w stanie zabrać prawie 1200 pasażerów
Dwa połączone Flirty, wliczając miejsca stojące,są w stanie zabrać prawie 1200 pasażerów

Koleje Śląskie na niektóre kursy wypuszczą jutro pociągi mogące jednorazowo zabrać nawet 1200 pasażerów. Patrząc na liczbę osób wypoczywających obecnie w Beskidach jutrzejsze powroty do domów, szczególnie na drogach, mogą potrwać znacznie dłużej niż planują to turyści.


Zaprzyjaźniony z nami Przemysław Szczepanek, prowadzący profil Konduktor KŚ opublikował bardzo ciekawy wykaz. To szczegółowa lista i liczba jednostek, które jutro obsłużą najbardziej oblegane przez pasażerów relacje. Największego natłoku podróżnych KŚ spodziewają się ok. godziny 16 i dlatego właśnie niemal o tej samej porze ze Zwardonia i Wisły w kierunku Górnego Ślaska pojadą dwa pociągi złożone z dwóch jednostek EN75 (popularnych Flirtów). Każdy z nich będzie mógł zabrać łącznie niemal 1200 osób. Miejmy nadzieję, że to wystarczy i przynajmniej na torach unikniemy jutro wielkich niedogodności związanych z powrotem do domów po długim weekendzie.

Fot. Konduktor KS
Fot. Konduktor KS

 

Drobna korekta:

Jak informuje autor zamieszczonej tabelki: Przepraszam za błąd przy obliczeniu miejsc przy jednostkach 2*EN57 i 2*36WEa. Przy 36WEa jest 2*276, a przy EN57 2*383.

Błąd rzeczą ludzką i dzięki za info, a dodatkowo dzięki temu dowiedzieliśmy się, że dwie jednostki 36WEa mogą zabrać łącznie 552 osoby, a popularne kible w podwójnym zestawieniu są w stanie przewieźć 766 pasażerów.

One comment

  1. Przepraszam za błąd przy obliczeniu miejsc przy jednostkach 2*EN57 i 2*36WEa. Przy 36WEa jest 2*276, a przy EN57 2*383 🙂

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *