Wycofanie papierowych biletów okresowych

Jak uzywac bannerOd 1 maja ze sprzedaży wycofane zostaną papierowe bilety: 24-godzinne, 48-godzinne, 5-, 7- i 14-dniowe, papierowe bilety kwartalne, papierowe bilety szkolne, papierowe bilety wakacyjne oraz papierowe bilety miesięczne na okaziciela. Przypominamy również, że w kolejnych miesiącach ze sprzedaży wycofywane zostaną wszystkie papierowe bilety miesięczne.


Wszystkie rodzaje biletów okresowych zarówno imiennych, jak i na okaziciela dostępne są w wersji elektronicznej. Są one tańsze od swoich papierowych odpowiedników. Dodatkowo bilety elektroniczne dostępne są w wariantach z limitem przejazdów, które mają jeszcze niższe ceny. Jednocześnie użytkownicy biletów okresowych, którzy będą wykonywali dobrowolną rejestrację przy wyjściu, kolejny bilet mogą kupować z 5-procentowym rabatem.

Już teraz zachęcamy do wyrobienia karty ŚKUP, na którą kupować można bilety elektroniczne. ŚKUP wydawana jest bezpłatnie. Warto już dziś poświęcić chwilę i zaopatrzyć się w swoją kartę. Można ja zamówić szybko i wygodnie przez internet lub osobiście w Punkcie Obsługi Klienta. Podczas składania wniosku przez internet, system poprosi o dokonanie wpłaty inicjalnej w wysokości 20 zł (te pieniądze przelane zostaną na konto karty; można je wykorzystać do zakupu biletu, zapłaty za przejazd jednorazowy lub dokonania innych opłat, np. za parkowanie) – wyjaśnia Anna Koteras, rzecznik prasowy KZK GOP.

Podczas składania wniosku w POK nie ponosi się żadnych opłat. Karta gotowa do odbioru jest w kolejnym dniu roboczym.

Dzięki karcie można nie tylko kupować tańsze bilety, ale ułatwiony został również do nich dostęp. Bilety, w tym okresowe, można kupować przez internet, za pośrednictwem Portalu Klienta oraz w stu dziewięciu całodobowych automatach, a także w punktach obsługi oraz 800 punktach sprzedaży (w sieciach Ruch i Kolporter). Również przez internet – oraz ze wszystkich wymienionych punktach – można doładowywać konto karty. Szczegółowe informacje oraz instrukcje obsługi można znaleźć na stronie kartaskup.pl.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *