Zarządca mobilizuje wykonawcę

EN75, Koleje Śląskie
EN75, Koleje Śląskie

Wygląda na to, że zarządca infrastruktury kolejowej na poważnie zaczął pilnować realizacji zleconych przez siebie prac i choć zbliża się majówka, to na LK139, na odcinku Katowice Ligota – p.o Mąkołowiec, zwolnienia tempa robót nie należy się spodziewać. Nadesłany do nas komunikat z PKP PLK przekonuje, że będzie wręcz odwrotnie.PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. informują, że w dniach od 30 kwietnia 2016 r. do dnia 03.05.2016 r. niektóre pociągi Kolei Śląskich kursujące między stacjami Sosnowiec Główny, Katowice i Tychy Lodowisko, będzie odwołanych lub będzie kursować w relacji skróconej. Za odwołane pociągi zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Informacje o odwołanych pociągach będą przekazywane przez drużyny konduktorskie Kolei Śląskich. Na stacjach i przystankach osobowych będą zapowiedzi megafonowe. Komunikaty zostaną również zamieszczone na tablicach informacyjnych na stacjach i przystankach osobowych. Zmiany w kursowaniu pociągów spowodowane są koniecznością przeprowadzenia dodatkowych prac torowych na odcinku Katowice Ligota – Tychy. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. mobilizują wykonawcę do terminowego wykonania dodatkowych robót. Przepraszamy podróżnych za utrudnienia – taka jest pełna treść informacji nadesłanej do nas przez Biuro Prasowe PKP PLK S.A.

Koleje Śląskie stanęły przed koniecznością zapewnienia dodatkowej zastępczej komunikacji za skrócone i odwołane kursy. Przewoźnik na swojej stronie internetowej zapewnia, że jest przygotowany na zbliżające się niedogodności.

– Z uwagi na konieczność przeprowadzenia uzupełniających prac inwestycyjnych przez zarządcę infrastruktury, część pociągów Kolei Śląskich kursujących między Sosnowcem, Katowicami a stacją Tychy Lodowisko będzie odwołanych w całej relacji, a część będzie kursować w relacji skróconej. Za odwołane pociągi zostaną uruchomione zastępcze autobusy. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez PKP PLK z utrudnieniami trzeba się liczyć od 30 kwietnia do 3 maja.

Szczegółowe informacje związane z powyższymi utrudnieniami można znaleźć w tabeli poświęconej zmianom na linii S4 i w liniowym rozkładzie jazdy w zakładce Rozkład Jazdy. Ponadto informacje o odwołanych pociągach będą przekazywane m.in. przez drużyny konduktorskie Kolei Śląskich. Zostaną one również zamieszczone na wybranych stacjach i przystankach osobowych – czytamy na stronie internetowej śląskiej spółki.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *