Myszków szuka operatora przewozów

Fot. miastomyszków.pl
Fot. miastomyszków.pl

Podczas, gdy inne miasta ogłaszają przetargu na zakup nowych autobusów, w Myszkowie opublikowano postępowanie na obsługę komunikacji miejskiej przez trzy lata, począwszy od 1 stycznia 2017 roku. Dodatkowo, nowy operator będzie odpowiedzialny za dystrybucje i sprzedaż biletów, a także za aktualizację informacji pasażerskiej na przystankach.


W ramach nowej umowy, wyłonionemu w przetargu wykonawcy, miasto powierzy obsługę siedmiu linii autobusów, które należy obsłużyć przynajmniej dziewięcioma autobusami. Łaczną prace eksploatacyjną, urzędnicy ustalili na poziomie 1 407 680,7 wzkm. Zamawiający, zastrzegł sobie prawo do zwiększenia pracy przewozowej o maksymalnie 20%.

  • Linia nr 1 – relacja: Partyzantów – Plac Dworcowy – Partyzantów
  • Linia nr 2 – relacja: Plac Dworcowy – Leśniaki,
  • Linia nr 3 – relacja: Partyzantów – Plac Dworcowy – Partyzantów
  • Linia nr 4 – relacja: Plac Dworcowy – Sikorka,
  • Linia nr 5 – relacja: Plac Dworcowy – Nowowiejska – Plac Dworcowy
  • Linia nr 6 – relacja: Szpitalna – Plac Dworcowy – Bory,
  • Linia nr 7 – relacja: Helenówka – Plac Dworcowy – Wolności

Urzędnicy wymagają, by autobusy obsługujące linie w Myszkowie były wyprodukowane nie wcześniej niż w 2012 roku. Dodatkowo, pojazdy mają posiadać klimatyzację, bezprzewodowy dostęp do internetu i przynajmniej dwa wejścia USB. Warto nadmienić, że zamawiający nie wymaga by autobusy były całkowicie niskopodłogowe. Powinny jednak umożliwiać podróż przynajmniej 60 pasażerom.

Myszków wymaga, by wykonawca wykazał, że w ciągu ostatnich trzech lat, w ramach maksymalnie dwóch umów lub usług na przynajmniej czterech liniach komunikacyjnych wykonał przewozy w wymiarze minimum 1 mln wzkm.

Kryterium oceny ofert stanowią cena – 94% i średni wiek autobusów – 6%. Otwarcie ofert zaplanowano na 30 maja na godzinę 10:05. Pod koniec przyszłego miesiąca poznamy operatora przewozów miejskich w Myszkowie na trzy kolejne lata. Obecnie jest nim spółka PKS Południe.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *