22 elektryki dla Jaworzna

Solaris Urbino 12 electric
Solaris Urbino 12 electric

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie ogłosiło dwa przetargi na zakup łącznie 22 autobusów z napędem elektrycznym. To jedno z największych zamówień tego typu w Polsce. Po udanym pilotażu, podczas którego PKM Jaworzno testowało pierwszy w Polsce autobus elektryczny – Solaris Urbino 12 eletric, przedsiębiorstwo zdecydowało się na dalsze inwestycje w tabor tego rodzaju.


Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie ogłosiło dwa przetargi, dzięki którym flota przewoźnika wzbogaci się aż o 22 nowoczesne, elektryczne autobusy. W ramach pierwszego zamówienia, pn. „Zakup elektrycznego taboru autobusowego w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Jaworznie” przedsiębiorstwo chce kupić:

  • 3 sztuki autobusów z napędem elektrycznym długości całkowitej zawierającej się w przedziale od 11,8 metra do 12,15 metra (zadanie nr 1),
  • 4 sztuki autobusów z napędem elektrycznym, o długości całkowitej zawierającej się w przedziale od 8 metrów do 10 metrów (zadanie nr 2),
  • 9 sztuk autobusów z napędem elektrycznym o długości całkowitej zawierającej się w przedziale od 17,5 metra do 18,75 metra (zadanie nr 3).

Natomiast w ramach drugiego postępowania prowadzonego pn. „Zakup elektrycznego taboru autobusowego z szybkowymiennymi akumulatorami w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Jaworznie”, PKM chce kupić 6 sztuk autobusów z napędem elektrycznym o długości 12 metrów z tolerancją od 11,8 m do 12,15 m.

Kto dostarczy nowe elektryczne autobusy dla PKM Jaworzno? O tym przekonamy się 25 maja o godzinie 10:30 i 12:30 – podczas otwarcia kopert.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *