Pesa utrzyma długie i krótkie Elfy

P1010614Bydgoska Pesa jako jedyna złożyła oferty w przetargach na utrzymanie jednostek EN76 i 27WEb należących do Kolei Śląskich. W obu przypadkach, oferty polskiego producenta nie podległy odrzuceniu. Za utrzymanie długich i krótkich elfów, Pesa otrzyma ponad 37 milionów złotych brutto.


O ofercie złożonej przez Pesę Bydgoszcz w przetargu na utrzymanie jednostek 27WEb informowaliśmy w zeszły piątek. Natomiast o ofercie tego samego producenta na utrzymanie jednostek EN76 na poziomie P4 poinformowała nas wczoraj Magdalena Iwańska z biura prasowego Kolei Śląskich.

– W postępowaniu na świadczenie usługi naprawy czwartego poziomu utrzymania dziewięciu pojazdów typu 22WE serii EN76 wraz z dostosowaniem systemu informacji pasażerskiej do obowiązujących przepisów prawa wpłynęła jedna oferta. Została ona zgłoszona przez spółkę Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA. Cena brutto realizacji przedmiotu zamówienia to 33 187 860,00 zł brutto – powiedziała nam Magdalena Iwańska.

W przypadku pojazdów typu 22WE, oprócz przeglądów technicznych firma będzie musiała dostosować System Informacji Pasażerskiej w tych pociągach do aktualnych potrzeb i wymagań.

Jeszcze wczoraj, Koleje Śląskie na swojej stronie internetowej poinformowały o wyborze najkorzystniejszych ofert w przetargach na utrzymanie długich i krótkich elfów. W obu przypadkach oferta Pesy Bydgoszcz spełniała wymogi stawiane przez śląskiego przewoźnika. Koszt utrzymana śląskich długich i krótkich elfów wyniesie prawie 38 milionów złotych brutto.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że usługa naprawy 4 poziomu utrzymania dla pojazdów EN76 wraz z dostosowaniem systemu informacji pasażerskiej finansowana będzie ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, a koszty związane ze świadczeniem usług utrzymaniowych dla jednostek 27WEb będą finansowane ze środków własnych śląskiego przewoźnika.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *