Gliwice chcą kupić nowe autobusy

P1010755Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach ogłosiło przetarg na zakup 20 nowych autobusów pn. „Dostawa fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów komunikacji miejskiej w 2016 roku dla PKM Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach”. To kolejne już, po katowickim i sosnowieckim przedsiębiorstwo, które ogłasza chęć zakupu nowych autobusów.


Przetarg ogłoszony przez PKM Gliwice został podzielonych na dwa zadania:

  1. Zadanie nr 1 – obejmuje dostawę 9 sztuk fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów komunikacji miejskiej, jednego producenta (marki), o długości całkowitej od 11,80 m do 12,10 m i wysokości całkowitej nie większej niż 3,25 m.
  2. Zadanie nr 2 – obejmuje dostawę 11 sztuk fabrycznie nowych niskopodłogowych przegubowych autobusów komunikacji miejskiej, jednego producenta (marki), o długości całkowitej od 17,50 m do 18,75 m i wysokości całkowitej nie większej niż
    3,25 m.

Co warte zaznaczenia, zamawiający – czyli PKM Gliwice, nie dopuszcza składania ofert częściowych. Jest to dobra wiadomość, ponieważ decyzja ta pozwoli na większą unifikację taboru. Ciekawie prezentują się również kryteria udzielenia zamówienia, do których należą:

  • cena oferty – 60%,
  • ocena techniczna – 25%,
  • warunki gwarancji i serwisu – 8%,
  • ekologia – 5%
  • ceny wybranych części zamiennych – 2%.

Zakup nowoczesnych autobusów będzie dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Nowe autobusy mają spełniać wymagania normy EURO VI dotyczącej emisji zanieczyszczeń i nie mogą to być pojazdy prototypowe.

Otwarcie kopert nastąpi 31 maja 2016 roku, o godzinie 10:00.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *