Stary, ale jak nowy

P1030560aCzysty, pachnący nowością EN57 – czy to jest w ogóle możliwe? Tak, a opisywany wyżej obraz przedstawia jednostka EN57-1160, którą Koleje Śląskie dzierżawią od Przewozów Regionalnych.


Pociągi EN57 pasażerom kojarzą się głównie z różnymi niedogodnościami, starością i głośną jazdą. Jak się okazuje, jednostki te nie zawsze muszą być uosobieniem wszystkiego co najgorsze. Idealnym przykładem jest EN57 o numerze 1160, który całkiem niedawno trafił na służbę do Kolei Śląskich.

Jak możemy zobaczyć na jednym ze zdjęć, skład ten, nie tak dawno bo pod koniec marca przeszedł naprawę poziomu P4. Po wejściu do jednostki można wyczuć zapach nowości – zupełne przeciwieństwo do tego co prezentuje zdecydowana większość składów tego typu.

I choć chcemy by w naszym regionie jeździło jak najwięcej nowoczesnych elektrycznych zespołów trakcyjnych, to cieszy nas fakt, że w naszym regionie jeździ stary, ale nowy i pod wieloma względami inny EN57.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

4 komentarze

  1. Takie składy, jak jednostka EN57-1160, nie powinny być dzierżawione od Przewozów Regionalnych bo to marnotrawstwo pieniędzy, powinny być automatycznie odkupione i pełnić służbę w barwach Kolei Śląskich. Tym bardziej że nawet jeśli kupią 18 nowych jednostek to i tak będzie to za mało, wiedząc że w niedługim czasie mogą zostać reaktywowane 4 trasy, a po remontach jakie odbywają się w województwie śląskim nawet i zwiększenie częstotliwości na niektórych liniach

  2. Wyszedł świeżo po P4 w Idzikowicach, a jeszcze w starym malowaniu. Ciekawe, czy KŚ trafi się jakiś „tygrysi” kibel w dzierżawie? 🙂

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *