Remont raciborskiego dworca coraz bliżej

P1060161

Drugi kwartał tego roku jest obfituje w nowe informacje co do remontu dworca PKP w Raciborzu. Wiadomo, że zarządca budynku dworca chce już w 2017 roku zakończyć proces inwestycyjny, stąd to tempo prac. Jeszcze w tym kwartale PKP S.A. ma ogłosić przetarg na modernizację dworca kolejowego w Raciborzu.


W minionym tygodniu. Prezydent Miasta Raciborza, Pan Mirosław Lenk, spotkał się z Dyrektorem Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP z Katowic Jolantą Michalską i Dyrektorem Projektu Szymonem Reissem. Na spotkaniu rozmawiali o przebudowie dworca a także została zaprezentowana pierwsza wizualizacja projektu. Jak zapewnia prezydent – w maju ruszamy z konsultacjami.

Pierwsza wizualizacja dworca PKP w Raciborzu
Pierwsza wizualizacja dworca PKP w Raciborzu

Jak Wam podoba się pierwsza wizualizacja budynku dworcowego w Raciborzu? Jeśli chodzi o mnie to mam mieszane uczucia i mam nadzieje, że podczas konsultacji zostaną rozwiane moje wątpliwości. Razem ze stowarzyszeniem „Kolej na Śląsk” nalegaliśmy na konsultacje społeczne właśnie dlatego, by dworzec spełniał jak najlepiej swoją funkcję, był przyjazny pasażerowi i stanowił część reprezentatywną miasta.

One comment

  1. Jestem wzruszony tym ze proces przebudowy dworca PKP w Raciborzu zbyt dlogo trwa dlaczego tak jest…?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *