PKM Katowice kupi 30 nowych autobusów

Autobus z ostatniej dostawy do PKM-u Katowice
Autobus z ostatniej dostawy do PKM-u
Katowice

„Dostawa 30 sztuk fabrycznie nowych ekologicznych autobusów miejskich, niskopodłogowych jednej marki dla PKM Katowice Sp. z o. o.” – tak brzmi pełna nazwa nadana zamówieniu przez miejskiego przewoźnika ze stolicy Górnego Śląska. Chętnych do jego realizacji poznamy 31 maja, gdy w siedzibie PKM nastąpi otwarcie ofert.


Przedmiotem zamówienia jest dostawa na potrzeby PKM Katowice, 30 sztuk fabrycznie nowych ekologicznych autobusów miejskich, niskopodłogowych jednej marki. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, jedynym rozgraniczeniem zawartym w specyfikacji jest to, że w skład wspomnianej trzydziestki, wchodzić ma 15 autobusów przegubowych, natomiast kolejne 15 sztuk to autobusy jednoczłonowe. Rok produkcji autobusów nie może być wcześniejszy niż 2016.  Zamówienie ma zostać zrealizowane w ciągu 145 dni od udzielenia zlecenia.

Przypomnijmy, że w Katowicach trwa świetna seria Solarisa, który dostarczył do Katowic wszystkie zakupione przez to miasto autobusy od roku 2014. Poprzednia dostawa, z roku ubiegłego, opiewała na 15 autobusów przegubowych i 5 jednoczłonowych, a ostatnie z pojazdów z tej partii debiutowały na liniach obsługiwanych przez tego przewoźnika na początku bieżącego roku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *