„Postaw na kolej”

P1030497Wczoraj, 20 kwietnia 2016 roku, na zamku piastowskim w Raciborzu odbyła się organizowana przez RSS Nasze Miasto i Silesia Info Transport konferencja pn. „Postaw na kolej”, podczas której debatowano na temat znaczenia kolei w regionie.


W pierwszej kolejności chcielibyśmy podziękować Wszystkim, którzy pojawili się na konferencji. Cieszymy się, że kolej w regionie Raciborza ma swoich miłośników i osoby, którym zależy na jej losie. Słowa uznania i podziękowania, kierujemy również do Pana Dawida Wacławczyka, bez którego to wszystko mogłoby się nie udać.

Podczas konferencji poruszonych zostało kilka ważnych tematów. Wszystko jednak zaczęło się od mini wykładu na temat historii Raciborza i kolei, który wygłosił Grzegorz Wawoczny. Następnie, o niewykorzystanych i zaniedbanych liniach (m.in. o LK 176), a także o możliwościach i sposobach ich ratowania, mówili przedstawiciele Silesia Info Transport.

Na koniec, przed panelem dyskusyjnym, podczas którego poruszono wiele ciekawych tematów i zagadnień, kilka słów na temat przyszłego rozkładu jazdy Kolei Śląskich (16/17) i problemach przy jego tworzeniu, jako reprezentant śląskiego przewoźnika, przedstawił Łukasz Wała.

Ziarno zostało zasiane, ale co z niego wyrośnie?

One comment

  1. W mojej ocenie w pierwszej kolejności z tego ziarna powinna wyróść potrzeba wykonania rzetelnej analizy możliwości efektywnego wykorzystania potencjału tych nieczynnych linii.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *