Portal pasażera także po angielsku

Fot. PKP PLK S.A.
Fot. PKP PLK S.A.

Łatwe planowanie podróży, monitoring wszystkich połączeń kolejowych oraz informacje o utrudnieniach w czasie rzeczywistym są już dostępne także w angielskiej wersji językowej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. już udostępniły nową wersję Portalu Pasażera i aplikacji Rozkład Kolejowy z której skorzystają m.in. uczestnicy Światowych Dni Młodzieży.


PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. uruchomiły nową wersję wyszukiwarki połączeń kolejowych, dzięki której pasażerowie mogą planować swoją podróż pociągiem. Portal Pasażera dostarcza użytkownikom kompleksowych informacji na temat aktualnych rozkładów jazdy, ilości połączeń i usług, które są oferowane w trakcie podróży w określonych składach i wagonach. Wyszukiwarka według wybranych kryteriów proponuje najlepsze połączenia oraz podaje ważne komunikaty o sytuacji na sieci kolejowej. Odpowiadając na potrzeby podróżnych z zagranicy, m.in. z myślą o pielgrzymach przybywających na Światowe Dni Młodzieży, PLK wprowadziły angielską wersję językową zarówno na stronie portalpasazera.pl jak również w aplikacji mobilnej Rozkład Kolejowy.

Korzystający z Portalu Pasażera nie tylko z łatwością sprawdzą aktualny rozkład jazdy, znajdą najlepsze połączenie na swojej trasie, ale także dowiedzą się, z którego peronu i toru odjeżdża pociąg. Mogą też zapisać rozkład jazdy z wybranej stacji na swoim urządzeniu, co umożliwi korzystanie bez konieczności połączenia z Internetem – mówi Andrzej Pawłowski wiceprezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Nowa wersja aplikacji Rozkład Kolejowy dostępna jest już w sklepie Google Play, wkrótce będą mogli ją pobrać także użytkownicy korzystający z urządzeń z systemami iOS oraz Windows Phone.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *