2 miliony na liczniku Flirtów3

Pociąg Flirt3 na dworcu w Katowicach. Fot: PKP Intercity
Fot. PKP Intercity

Po blisko czterech miesiącach kursowania w barwach PKP Intercity, składy FLIRT3 przejechały 2 mln kilometrów. Z nowoczesnych pociągów skorzystało już 850 tysięcy pasażerów. Największą popularnością cieszy się trasa Olsztyn-Warszawa.


Składy FLIRT3 każdego dnia w sile 16 pociągów obsługują 32 połączenia kategorii InterCity, a 4 stanowią rezerwę przewoźnika. W ciągu czterech miesięcy od uruchomienia składy przejechały już 2 mln kilometrów i przewiozły 850 tys. pasażerów. Dotychczas największą popularnością cieszą się połączenia pomiędzy Warszawą a Olsztynem, Bydgoszczą oraz Toruniem.

Na pokładzie nowoczesnych pojazdów znajduje się wiele udogodnień dla pasażerów – wygodne fotele, gniazdka elektryczne czy indywidualne oświetlenie. Cały skład jest klimatyzowany, a do dyspozycji pasażerów jest bezprzewodowa sieć Wi-Fi. Dodatkowo pojazdy zostały przystosowane do potrzeb rodzin z dziećmi czy podróżnych o ograniczonej mobilności ruchowej. W składach zamontowano windę ułatwiającą osobom na wózku wjazd na pokład pociągu, a także specjalne uchwyty do przewozu rowerów i nart. Do dyspozycji pasażerów jest także wagon barowy.

Pociągi kursują w kategorii InterCity. W naszym regionie pociągi te obsługują relacje Katowice – Gdynia Główna Osobowa przez Częstochowę, Łódż, Włocławek, Toruń, Bydgoszcz i Gdańsk oraz wieczorne połączenie Katowice – Łódź Kaliska i  poranne w przeciwnym kierunku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *