Konferencja „Postaw na kolej”

P1010847

W najbliższą środę, 20 kwietnia 2016 roku o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu, odbędzie się konferencja, której Silesia Info Transport jest organizatorem a współorganizatorem jest Raciborskie Stowarzyszenie Samorządowe RSS Nasze Miasto.


Konferencja w Raciborzu będzie pierwszym takim spotkaniem z konsultacjami społecznymi, na którym omówione zostaną m.in. projekt i zarazem propozycje, które powinny zostać przez przewoźników uwzględnione przy tworzeniu nowego rozkładu jazdy. Przedstawiona zostanie historia powstania kolei w Raciborzu i jej wpływ na rozwój tego miasta, zaś pod koniec chcemy zachęcić do otwartej dyskusji pomiędzy mieszkańcami regionu, ekspertami i samorządowcami na temat przyszłości kolei w powiecie raciborskim. Jako Silesia Info Transport chcemy również zaproponować nasze rozwiązania, które być może natchną lokalne władze do działania w kierunku ratowania, między innymi linii kolejowych nr 177 i 176.

Wszystkich chętnych i zainteresowanych zapraszamy na spotkanie i otwartą dyskusję.

PlakatdlaSIT

One comment

  1. Ciekawa inicjatywa. Jeśli będą pozytywne efekty proponuję ją rozszerzyć na inne powiaty południa województwa np. bielskie (grodzki i ziemski) i cieszyński, pod hasłem „wykorzystanie w transporcie zbiorowym (publicznym) na terenie powiatów potencjału przebiegających przez nie linii kolejowych”.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *