Zmiana tras komunikacji miejskiej w Częstochowie

Fot. UM Częstochowa
Fot. UM Częstochowa

Miejski Zarząd Dróg i Transportu informuje, że w najbliższych dniach, w związku z pracami remontowymi, czasowo zmienią się trasy kursowania autobusów linii 12 i 32. Skróceniu ulegnie również trasa linii tramwajowej.


Od 14 kwietnia (godz. 8.10) do 15 kwietnia potrwa zmiana tras autobusów linii 12 i 32. W kierunku Gnaszyna, Wielkoborskiej i Gorzelni autobusy będą kursować ulicami św. Rocha, Radomską i Białostocką do Wręczyckiej, czyli z pominięciem obsługi pasażerów na następujących przystankach przy ulicy Wręczyckiej:

  • WRĘCZYCKA (w zamian obowiązuje dodatkowo przystanek przy ulicy św. Rocha w kier. Grabówki za skrzyżowaniem z ulicą Okulickiego) oraz KASZUBSKA i ŁĘCZYCKA.
  • Pozostałe odcinki tras nie ulegają zmianie. Obsługa pasażerów obowiązuje na wszystkich przystankach na trasie objazdu.

W sobotę 16 kwietnia, w godzinach 6:00 – 22:00 linie tramwajowe nr 1 i 2 zostaną skrócone do zajezdni tramwajowej przy Alei Niepodległości. W czasie prowadzonych prac od Zajezdni MPK do Kucelina pasażerowie tramwajów będą obsługiwani zastępczą komunikacją autobusową. Zastępcza linia oznaczona nr 92 będzie kursować w obu kierunkach od Zajezdni do Kucelina.

Wybrane kursy – podobnie jak tramwajowej linii nr 2 – będą kończyć się na pętli RAKÓW DWORZEC PKP (końcowy przystanek linii nr 12 i 32). Obsługa pasażerów będzie się odbywać na sąsiadujących z linią tramwajową przystankach linii autobusowych kursujących Aleją Pokoju. Bilety z linii tramwajowej nr 1 i 2 są ważne na linii 92 (i odwrotnie) na sąsiadujących kursach w ramach połączeń przesiadkowych przy Zajezdni MPK.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *