Zmiany w Chorzowie od czwartku

Od czwartku zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej w centrum Chorzowa
Od czwartku zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej w centrum Chorzowa

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w związku z wyłączeniem ruchu kołowego na ul. Kościuszki na odcinku od skrzyżowania z ul. Katowicką do skrzyżowania z ul. Moniuszki, od 14 kwietnia (czwartek) do odwołania wprowadza się zmianę lokalizacji przystanku autobusowego „Chorzów Plac Hutników”.


W kierunku do Siemianowic Śląskich przystanek zostanie przesunięty o ok. 50 metrów w stronę Siemianowic Śląskich, natomiast w kierunku do Chorzowa Batorego przystanek z kolei zostanie cofnięty o ok. 50 metrów przed skrzyżowanie z ul. Moniuszki.

Ponadto wprowadza się zmiany w rozkładach jazdy linii autobusowych nr: 48, 74, 92, 139, 144, 190, 192, 663, 664, 665, 974 i 998.

Linie nr: 48, 74, 139, 144, 192, 663 i 974:

W kierunku Chorzowa Batorego oraz Bytomia (linia nr 192) – autobusy tych linii skierowane zostaną ul. Moniuszki i Katowicką, natomiast w kierunku Siemianowic Śląskich – autobusy tych linii skierowane zostaną ul. Katowicką, nowym łącznikiem ul. Katowickiej z ul. Moniuszki do ul. Kościuszki.

Linie nr: 190, 664 i 665:

W kierunku przystanku „Chorzów Miasto Dworzec PKP” – po obsłudze przystanku „Chorzów Plac Hutników” autobusy tych linii skierowane zostaną ulicami Moniuszki i Katowicką aż do włączenia się na swoje rozkładowe trasy przejazdu,z kolei w kierunku Siemianowic Śląskich – autobusy tych linii skierowane zostaną ulicami: Pocztową, Faski, przejazd przy Urzędzie Miasta, Rynek, Katowicką, nowym łącznikiem ul. Katowickiej z ul. Moniuszki do ul. Kościuszki.

Linia nr 998:

W kierunku Gwareckiej skierowana zostanie ulicami: Konopnickiej, Boegdaina, Kościuszki, Moniuszki, Katowicką, z obsługą przystanku „Chorzów Rynek”, a w kierunku Klimzowca – autobusy tej linii kursować będą obecną trasą przejazdu.

W dalszym ciągu obowiązywać będzie trasa objazdowa dla linii nr 92 (dojazd do centrum Chorzowa) i 192 (dwa kursy poranne, zrealizowane tylko do centrum Chorzowa) oraz zmiana lokalizacji przystanku autobusowego „Chorzów Rynek”.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *