Zmiany w Chorzowie od czwartku

Od czwartku zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej w centrum Chorzowa
Od czwartku zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej w centrum Chorzowa

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w związku z wyłączeniem ruchu kołowego na ul. Kościuszki na odcinku od skrzyżowania z ul. Katowicką do skrzyżowania z ul. Moniuszki, od 14 kwietnia (czwartek) do odwołania wprowadza się zmianę lokalizacji przystanku autobusowego „Chorzów Plac Hutników”.


W kierunku do Siemianowic Śląskich przystanek zostanie przesunięty o ok. 50 metrów w stronę Siemianowic Śląskich, natomiast w kierunku do Chorzowa Batorego przystanek z kolei zostanie cofnięty o ok. 50 metrów przed skrzyżowanie z ul. Moniuszki.

Ponadto wprowadza się zmiany w rozkładach jazdy linii autobusowych nr: 48, 74, 92, 139, 144, 190, 192, 663, 664, 665, 974 i 998.

Linie nr: 48, 74, 139, 144, 192, 663 i 974:

W kierunku Chorzowa Batorego oraz Bytomia (linia nr 192) – autobusy tych linii skierowane zostaną ul. Moniuszki i Katowicką, natomiast w kierunku Siemianowic Śląskich – autobusy tych linii skierowane zostaną ul. Katowicką, nowym łącznikiem ul. Katowickiej z ul. Moniuszki do ul. Kościuszki.

Linie nr: 190, 664 i 665:

W kierunku przystanku „Chorzów Miasto Dworzec PKP” – po obsłudze przystanku „Chorzów Plac Hutników” autobusy tych linii skierowane zostaną ulicami Moniuszki i Katowicką aż do włączenia się na swoje rozkładowe trasy przejazdu,z kolei w kierunku Siemianowic Śląskich – autobusy tych linii skierowane zostaną ulicami: Pocztową, Faski, przejazd przy Urzędzie Miasta, Rynek, Katowicką, nowym łącznikiem ul. Katowickiej z ul. Moniuszki do ul. Kościuszki.

Linia nr 998:

W kierunku Gwareckiej skierowana zostanie ulicami: Konopnickiej, Boegdaina, Kościuszki, Moniuszki, Katowicką, z obsługą przystanku „Chorzów Rynek”, a w kierunku Klimzowca – autobusy tej linii kursować będą obecną trasą przejazdu.

W dalszym ciągu obowiązywać będzie trasa objazdowa dla linii nr 92 (dojazd do centrum Chorzowa) i 192 (dwa kursy poranne, zrealizowane tylko do centrum Chorzowa) oraz zmiana lokalizacji przystanku autobusowego „Chorzów Rynek”.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *