Nowe stojaki na 300 stacjach i przystankach PLK

csm_Prabuty_2_951f296fbc
Fot. PKP PLK

W tym roku nowe stojaki na rowery pojawią się na blisko 300 stacjach i przystankach. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zamontują udogodnienia w lokalizacjach zgłoszonych przez pasażerów, lokalne stowarzyszenia i samorządy. Po zakończeniu tegorocznych montaży rowerzyści korzystający z pociągów będą mogli zostawić rowery w sumie przy ponad 1000 stacjach i przystankach w całej Polsce.


Tegoroczny montaż stojaków rowerowych to kolejny etap akcji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zapoczątkowanej w 2014 roku. Zarządca infrastruktury zrealizował oczekiwania pasażerów – rowerzystów, którzy odpowiedzieli na apel PLK ogłoszony na Facebooku. W kilku regionach montaż stojaków zakończy się jeszcze przed wakacjami.

Na początek wakacji 101 nowych stojaków rowerowych otrzymają rowerzyści z Pomorza. Udogodnienia będą m.in. na stacji w Rumii, Tczewie czy Czarnej Wodzie (na linii do Chojnic). Dzięki staraniom Polskich Linii Kolejowych i doskonałej współpracy z samorządami Gdyni i Gdańska, rowerzyści z tych terenów będą mogli korzystać ze stojaków na wszystkich stacjach i przystankach w regionie.

89 stojaków zyskają cykliści podróżujący w rejonie Tarnowskich Gór oraz Częstochowy. Udogodnienia pojawią się między innymi w Myszkowie, Częstochowie Głównej, a także w Żorach, czy Rybniku Towarowym. Po zamontowaniu nowych stojaków rowerzyści z tych okolic będą mieli do dyspozycji w sumie 480 stojaków rowerowych.

48 nowych stojaków zaplanowano na Kujawach, udogodnienia będą m.in. w Jabłonowie Pomorskim czy Mogilnie. Po zakończeniu prac rowerzyści z Kujaw będą mieli do dyspozycji 186 stojaków.

Stojaki rowerowe przy stacjach i przystankach to doskonałe połączenie podróży koleją z jazdą na rowerze. Zarządca infrastruktury wspólnie z przewoźnikami, którzy wyposażają pociągi w rowerowe przedziały udowadniają, że pociąg i rower to dwa przyjazne i uzupełniające się środki transportu. Z rowerem da się podróżować w pociągu, można go również bezpiecznie przypiąć do stojaka w pobliżu stacji i kontynuować podróż. Stojaki na rowery można już dziś spotkać na ponad 700 stacjach i przystankach w całej Polsce.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *