17 ofert na przebudowę dworca w Maczkach

Fot. PKP S.A.
Fot. PKP S.A.

PKP S.A. otrzymały aż siedemnaście ofert złożonych przez firmy i konsorcja w ogłoszonym pod koniec lutego br. przetargu na rewitalizację zabytkowego dworca Sosnowiec Maczki. Spośród 17 chętnych, do II etapu przetargu PKP zaprosi dziesięciu zainteresowanych. To już trzecia próba modernizacji dworca w Maczkach.


Dwa poprzednie zakończyły się niepowiedzeniem z powodu znaczącego przekroczenia budżetu, który PKP przygotowały na tę inwestycję. Tym razem powinno być inaczej, ponieważ nowe władze kolejowe zdecydowały się zwiększyć kwotę przeznaczoną na przebudowę do ponad 44 mln złotych.

W przetargu na modernizację i rewitalizację dworca Sosnowiec Maczki wpłynęło 17 ofert. Obecnie są one analizowane. Planujemy, że rozpoczęcie prac budowlanych związanych z inwestycją nastąpi w połowie czerwca br. – powiedziała nam Aleksandra Dąbek, Starszy Specjalista z Wydziału Prasowego PKP S.A.

Oferty zostaną teraz ocenione na podstawie ustalonych w przetargu kryteriów, a do drugiego etapu PKP zaproszą dziesięciu oferentów, którym udostępniona zostanie dokumentacja. Wybrani oferenci będą mieć 40 dni na złożenie ofert wiążących.

Co warte odnotowania, odnowiony dworzec nie tylko będzie służył studentom, ale znajdzie się w nim także miejsce na obsługę podróżnych.

2 komentarze

  1. Z tego co czytałem w innych artykułach to podobno narazie tylko Przewozy Regionalne są zainteresowane postojami na Maczkach. Nie wykluczone że poprawi się oferta Przewozów na trasie Kraków – Częstochowa, mam nadzieję że Intercity również się zainteresuje. Słyszałem też o opcji połączenia Sosnowca Głównego z Sosnowcem Maczki częstymi połączeniami osobówek, co również poprawi ofertę przewozową Centrum – Maczki i stworzy to alternatywę dla rzadziej jeżdżących autobusów 28,220 i 221 oraz wydłużonych 622, myślę że mieszkańcy i studenci sporo zyskają dzięki tej rewitalizacji 🙂

    1. Jadąc wczoraj z Krakowa do Ząbkowic pociąg zatrzymał się w Maczkach, a na stacji w Szaczkowej wyraźnie wyświetlano komunikat, że pociąg zatrzymuje się w Sosnowcu Maczkach. Przyznam, że zdziwiło mnie to.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *