Majówkowe podróże z PKP Intercity

P1010921Choć do długiego weekendu majowego pozostały ponad trzy tygodnie PKP Intercity już informuje o możliwości uzyskania sporych rabatów przez pasażerów planujących podróże w tym okresie. Pojawią się również dodatkowe pociągi w dość ciekawych relacjach.


Dla podróżujących pociągami EIP i EIC niektóre bilety można nabyć już od 49 zł. Dla osób wybierających TLK i IC proponowane są Bilety Taniomiastowe, Bilety Bliskomiastowe oraz rabaty w wysokości 30%, 20% i 10%. W przypadku oferty weekendowej, obowiązuje ona od godziny 19:00 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych. Oznacza to, że w czasie zbliżającej się majówki z oferty weekendowej będzie można skorzystać od godziny 19:00, 29 kwietnia do godziny 6:00 rano w poniedziałek 2 maja. Dodatkowo, bilety weekendowe obowiązywać będą również od poniedziałku, 2 maja, od godziny 19.00 do środy, 4 maja, do godziny 6.00 rano.

Warto również odnotować, że PKP Intercity podczas majówki uruchomi kilka połączeń głównie nocnych, których relacje do tej pory kojarzone były bardziej z sezonem wakacyjnym. I tak, według rozkładu jazdy na te dni znajdującego się na stronach PKP PLK wynika, że nasz region otrzyma połączenie z Łebą i Helem za sprawą TLK Aquarius, czy za sprawą TLK Urania relacji Kraków Główny -Katowice – Bytom – Tarnowskie Góry – Kołobrzeg ze środkową częścią polskiego wybrzeża.

Na koniec uwaga natury technicznej. W środę PKP Intercity odnotował błąd w sprzedaży oferty weekendowej przez internetowy system sprzedaży. System wydawał bilety z błędną datą obowiązywania. Błąd został niezwłocznie naprawiony. Bilety, które zostały wydane z błędną datą (jest ich ponoć tylko kilkanaście), będą honorowane. Pasażerów za niedogodności, jakie mogły pojawić się w związku z tą sytuacją, PKP Intercity serdecznie przeprasza.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *