Jest wykonawca na LK62

Fot. PKP PLK
Fot. PKP PLK

Konsorcjum ZUE i KZA Kraków wykona modernizację fragmentu linii kolejowej nr 62 Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce – Sosnowiec Dańdówka. Zadanie jest realizowane w ramach projektu inwestycyjnego pn. „Prace na liniach kolejowych nr 62, 660 na odcinku Tunel – Bukowno – Sosnowiec Płd.”.


Oferta ZUE i KZA wyniosła 23 mln zł. Dotyczy ona wykonania fragmentu rewitalizacji linii kolejowej nr 62, dokładniej, na odcinku Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce – Sosnowiec Dańdówka. O wyborze wykonawcy zadecydowały kryteria: ceny (85 punktów), okresu rękojmi/gwarancji (5 pkt.) oraz skrócenia terminu realizacji (10 pkt.).

Wykonawca zobowiązany jest wykonać dokumentację projektową (wykonawczą i powykonawczą), roboty nawierzchniowe, podtorowe i budowlane, wymianę torów i rozjazdów, rewitalizację obiektów inżynieryjnych, przebudowę sieci trakcyjnej w stacji Sosnowiec Kazimierz nad torem nr 1 i 5 oraz nad torem nr 1 na szlaku Sosnowiec Kazimierz – Sosnowiec Dańdówka. Ponadto konsorcjum zobligowane zostało do poprawy jakości automatyki i telekomunikacji na stacjach Sosnowiec Kazimierz, Sosnowiec Główny i Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce.

Przypomnijmy, że to kolejne zlecenie dla krakowskiej firmy. ZUE w naszym regionie jest już obecne na liniach na 139 z Katowic do Bielska-Białej oraz na linii 93 na odcinku z Chybia do Pruchnej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *