Weekendowa galeria LK 177

Fot. Katarzyna Przypadło
Fot. Katarzyna Przypadło

Dla większości z Nas sobota to już czas odpoczynku i błogiego spokoju, dlatego postanowiliśmy uprzyjemnić każdy weekend dodatkową porcją ładnych, kolejowych fotografii. Dzisiaj prezentujemy galerię zdjęć linii kolejowej nr 177 autorstwa Katarzyny Przypadło. LK 177 jest zagrożona likwidacją, ale czy to znaczy, że nikt tam nie chce już jeździć? Zobaczcie sami co autorka zdjęć upolowała na trasie.


Jak Pani Katarzyna sama o sobie pisze – Kolej pasjonuje mnie od niedawna, fotografia od zawsze. Teraz próbuję to zgrabnie połączyć. Trzeba przyznać, że połączenie tych dwóch pasji, Pani Kasi wychodzi rewelacyjnie. Jej twórczość możecie na bieżąco śledzić wchodząc na Cugi Katarzyny, czyli kolejna galeria kolejowa

Wszystkie fotografie są autorstwa Katarzyny Przypadło
Zapraszamy również na nasz profil Instagram

One comment

  1. Jeszcze ciekawszy jest nieczynny odcinek linii z Pietrowic Wielkich do Baborowa, gdzie zachowała się linia teletechniczna na słupach typu „H” charakterystycznych dla ważniejszych linii przed epoką elektryfikacji, a obecnie już prawie niespotykanych. Do tego niektóre przejazdy o drewnianej nawierzchni zamiast współczesnych płyt i las sygnalizatorów kształtowych (semafory i tarcze) na samej stacji Baborów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *