Śląskie forum w stolicy

Program Forum Innowacji
Program Forum Innowacji

W najbliższy czwartek, 7 kwietnia, w Radisson Blu Sobieski Hotel na Placu Zawiszy w Warszawie odbędzie się Forum Innowacji w Transporcie Kolejowym, organizowane przez Południowy Klaster Kolejowy. To ważne wydarzenie również dla nas, ponieważ po raz pierwszy przedstawiciel naszej redakcji pojawi się na tak ważnym spotkaniu, organizowanym poza naszym województwem.


Główny cel Forum Innowacji w Transporcie Kolejowym to przedstawienie kluczowych zagadnień dotyczących rozwoju transportu kolejowego w Polsce z perspektywy możliwych aktualnie do zastosowania innowacji. Forum będzie próbą wypracowania mechanizmów zastosowania innowacji w procesach podnoszenia poziomu bezpieczeństwa i niezawodności w transporcie kolejowym przy jednoczesnym poszukiwaniu zasad optymalizacji kosztowej. Duży nacisk zostanie zwrócony także na efektywność przedsiębiorstw kolejowych w kontekście obecnie obowiązujących regulacji prawnych.

Swoje prelekcje i udział w dyskusji zapowiedzieli przedstawiciele m.in. Urzędu Transportu Kolejowego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, PKP PLK S.A., PKP CARGO S.A., Urzędu Patentowego RP, TABORU DEBICA Sp. z o.o., INVENCO Sp. z o.o., MAVEX-REKORD Sp. z o.o., NEWAG S.A., Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG, GIFAS ELECTRIC GmbH, OTTIMA plus Sp. z o.o. oraz Stowarzyszenia Południowy Klaster Kolejowy. Tematykę wystąpień poszczególnych podmiotów przedstawiamy poniżej na załączonej grafice.

prezentacja

Uogólniając, swój udział w spotkaniu zapowiedzieli goście i prelegenci z najważniejszych organizacji związanych z transportem kolejowym, mający także udział we wprowadzaniu innowacji w dziedzinie transportu kolejowego. Spodziewana jest również obecność przedstawicieli największych firm sektora kolejowego oraz przedsiębiorców, działających w tej jakże istotnej gałęzi polskiej infrastruktury transportowej.

O wszystkich istotnych i ważnych tematach, które zostaną poruszone w czwartek w Warszawie nasi Czytelnicy dowiedzą się z pierwszej ręki, ponieważ redakcja Silesia Info Transport znalazła się w gronie mediów zaproszonych na forum i stąd obecność przedstawiciela naszej redakcji na tym spotkaniu. Jesteśmy z tego bardzo dumni, że po niespełna roku działalności możemy brać udział w konferencjach, mających duże znaczenie dla kolei nie tylko w naszym regionie, ale i w całym kraju.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *