Mniej papieru w KZK GOP

ŚKUPOd 1 maja pasażerowie Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP będą mogli korzystać z biletów papierowych tylko w dwóch przypadkach. Jeśli zdecydują się na zakup biletów jednorazowych bądź miesięcznych imiennych. Wszystko za sprawą Śląskiej Karty Usług Publicznych.


Niemałe zdziwienie wśród pasażerów wywoła informacja o wycofaniu biletów papierów w KZK GOP. Na szczęście w dalszym ciągu w wersji papierowej będzie można nabyć bilety jednorazowe i bilety miesięczne imienne.

Wszystkie inne formy opłat za podróż komunikacją organizowaną przez KZK GOP będą dostępne wyłącznie w formie elektronicznej. Mowa tutaj np. o biletach dobowych, czy ważnych 7 dni. Oferta się nie zmieni, ale tylko w dwóch wymienionych wyżej przypadkach będą dostępne papierowe odmiany tych biletów – taką informację uzyskaliśmy dzisiaj w biurze prasowym śląskiego organizatora transportu.

Wszystko to związane jest z wymogami coraz szerzej wprowadzanej Śląskiej Karcie Usług Publicznych. Owa karta ma być swego rodzaju „portmonetką”, którą możemy zapłacić za przejazd autobusem, parking czy wyjście do muzeum. Kto wie, być może w niedalekiej przyszłości na karcie ŚKUP będziemy mogli podróżować również pociągami Kolei Śląskich?

2 komentarze

  1. Ten system nie działa. To jest bubel za 190 mln zł.
    Po przelaniu pieniędzy na kartę przelewem nie ma możliwości zakupu biletu w automatach a nawet w POK.
    Kasowniki również twierdzą, że karta jest pusta.
    Portal klienta widzi pieniądze, reszta systemu tygodniami nie.
    Na infolinii nikt nie odbiera telefonów. Pracownicy POK nic nie wiedzą i nie mają kontaktu do pomocy technicznej.

  2. Jeszcze wrócą do tych papierowych biletów łachmaniarze. Oddadzą dotację do Unii i wrócą do papierowych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *