Zbliża się nowa strona Kolei Śląskich

elfW przyszły piątek, 1 kwietnia, startuje nowa strona Kolei Śląskich. Wszystkie informacje dotyczące naszego przewoźnika regionalnego będą dalej dostępne pod tym samym adresem – www.kolejeslaskie.com – ale w kwietniu już w nowej szacie graficznej.


Podstawowym celem zmian wprowadzanych na stronie było zwiększenie jej intuicyjności i mobilności. Na nowej witrynie została m.in. przewidziana wyszukiwarka połączeń oraz panel z komunikatami o ewentualnych utrudnieniach w ruchu, opóźnień pociągów, zastępczej komunikacji autobusowej itp. Jednocześnie powyższe informacje będą nadal dostępne na stronie www.info.kolejeslaskie.com. Bez zmian będzie funkcjonować także system sprzedaży internetowej e-KŚ.

Od kwietnia strona KŚ będzie także lepiej dopasowana do urządzeń mobilnych oraz potrzeb osób słabowidzących – w tym zakresie będzie możliwe przełączenie obrazu w skalę szarości czy oglądanie w wysokim kontraście wszystkich treści.

Dodatkowo większy nacisk został położony na wyróżnienie istotnych informacji dla osób niepełnosprawnych. Po kliknięciu w niebieski baner „Podróż bez barier” będzie można od razu przenieść się do strony z najważniejszymi informacjami w tym zakresie. Pewną „gratką” dla miłośników kolei może być również zakładka „Tabor”, w której będzie można znaleźć wiele interesujących zdjęć poszczególnych typów pociągów, wykorzystywanych przez Koleje Śląskie..

Projekt wizualizacji nowej grafiki internetowej śląskiego przewoźnika można już oglądać TUTAJ. Osoby, które będą chciały zgłosić swoje uwagi do tego wyglądu lub zaproponować inne rozwiązania, przedstawiciele KŚ zachęcają do przesyłania swoich sugestii na adres redakcja@kolejeslaskie.com (tam przesyłajcie jedynie uwagi dotyczące strony internetowej, adresy mailowe do kontaktu w innych sprawach można znaleźć w zakładce „Kontakt” na obecnej stronie KŚ).

Obecna wersja strony wraz ze wszystkimi dotychczas opublikowanymi aktualnościami będzie dostępna w formie archiwalnej pod adresem old.kolejeslaskie.com.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *