Tango i SOK nie odpuszczają

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Jak informuje Straż Ochrony Kolei, w ostatnich przedświątecznych dniach funkcjonariusze udaremnili dwie próby kradzieży elementów infrastruktury kolejowej. SOK-istów w działaniach wspierał pies służbowy Tango.


Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek 18 marca br., w pobliżu nastawni na szlaku Strzelce Opolskie -Szymiszów. Przy remontowanym wiadukcie zauważono osoby nieuprawnione, które próbowały wykopać z ziemi kabel. Patrol SOK natychmiast przystąpił do interwencji. Po upływie niespełna kwadransa funkcjonariusze ujęli na gorącym uczynku dwóch złodziei kabla. Do chwili pojawienia się patrolu sprawcy zdążyli zdewastować 16 metrów przewodów.

Dodatkowo w pobliżu miejsca kradzieży SOK odnalazła dwie torby, w których znajdowało się 20 kilogramów pociętego aluminiowego kabla oraz brzeszczot do cięcia metalu. Ujęci zostali przekazani do dyspozycji funkcjonariuszy Komendy Powiatowej w Strzelcach Opolskich.

Trzy dni później, w poniedziałek 21 marca br., na szlaku Ruda Śląska – Zabrze, Straż Ochrony Kolei odniosła kolejny sukces w konfrontacji ze złodziejami. Funkcjonariusze SOK z Gliwic z psem służbowym Tango udaremnili próbę kradzieży kabla teleinformatycznego. Również tym razem sprawcy trafili w ręce Policji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *