Inwestycje częstochowskiego MPK

Fot. MPK Częstochowa
Fot. MPK Częstochowa

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie ma nowoczesną halę do obsługi autobusów. Jak zapowiadają przedstawicieli przedsiębiorstwa, remont pomieszczenia to nie koniec inwestycji. W planach oprócz inwestycji taborowych, o których pisaliśmy na łamach naszego portalu, jest jeszcze m.in. remont hali tramwajowej.


Remont hali został przeprowadzony głównie z myślą o obsłudze autobusów hybrydowych, ale monitorowana będzie w nich także eksploatacja innych modeli pojazdów pozostających we flocie MPK. Obiekt zyskał m.in. klimatyzację, bezcieniowe oświetlenie LED, nowoczesne kanały z możliwością regulacji parametrów, a także nowe instalacje i okna. Zwiększono również prześwit bram wraz z zainstalowaniem nowoczesnych żaluzji itp.

Nowa hala, oprócz wyróżnionej tytułem Jurajski Produkt Roku 2013 hali tramwajowej, jest najnowocześniejszym obiektem na terenie zajezdni. MPK planuje już kolejne inwestycje, m.in. remont kolejnej, pamiętającej jeszcze lata 50 starej hali tramwajowej oraz budowę nowej myjni autobusowej i stacji tankowania gazu CNG (dostępnej także dla klientów indywidualnych).

Częstochowskie MPK chce także pozyskać środki UE z nowego okresu finansowania m.in. na zakup kilkudziesięciu nowoczesnych autobusów i tramwajów oraz inwestycje w infrastrukturę tramwajową na terenie całego miasta.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *