Nowy autokar PKM Tychy dla GKS Tychy

Fot. PKM Tychy
Fot. PKM Tychy

Posiada kuchnię, toaletę, a nawet mini sypialnię. Wygodny, stylowy, bezpieczny a na dodatek cały w barwach GKS-u Tychy. To nowy autobus tyskiego klubu, który w piątek rozpoczął służbę na rzecz tamtejszych sportowców.


To prawdziwa Liga Mistrzów wśród autobusów. Nasi zawodnicy mogą liczyć na bardzo komfortowe warunki. Autokar jest przeznaczony dla trzech sekcji- hokejowej, piłkarskiej oraz koszykarskiej – mówi Grzegorz Bednarski, prezes spółki Tyski Sport.

Presja pod jaką byli graficy oraz projektanci była bardzo duża. Oczekiwania kibiców oraz samych zawodników były ogromne. Efekt końcowy jest jednak imponujący. Zadbano o każdy, nawet najmniejszy szczegół, m.in. na oponach autobusu widnieje napis „W drodze po zwycięstwo”

Długość autobusu to 12 metrów, wysokość ponad 3 metry. Wymiary takie, jak w przypadku autobusów, które widzimy często na naszych drogach. Ale na tym podobieństwo się kończy.

Jest to nowy nabytek PKM Tychy, autobus firmy MAN, model MAN Lion’s Coach, autokar dla wymagających – ma kuchnię, toaletę, mini sypialnię, Wi-Fi, klimatyzację, TV z DVD i wiele innych udogodnień. W bardzo komfortowych warunkach może nim podróżować 49 pasażerów, pilot i kierowca. Mamy nadzieję, że przyjazd na mecz takim autobusem będzie dla zawodników dodatkową motywacją do gry o zwycięstwo – mówi Michał Kasperczyk, rzecznik prasowy PKM Tychy.

MAN Lion’s Coach wyposażony jest również w wiele innowacyjnych systemów, takich jak np. elektroniczny układ hamulcowy (EBS) lub też system elektronicznej stabilizacji toru jazdy (ESP). Również stabilna konstrukcja tej serii autobusów turystycznych oraz odporny na skręcanie szkielet z instalacją sygnalizacji pożaru i dymu zapewnia najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa każdemu z pasażerów. To wszystko również ze wzorcową troską o środowisko, dzięki zastosowaniu silnika z normą EURO 6.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *