Obligacja do wypuszczenia obligacji

27 WEb - 002, Koleje Śląskie
27 WEb – 002, Koleje Śląskie

Wczoraj przedstawiciele Kolei Śląskich Sp z o.o. podpisali umowę z konsorcjum Banku Polska Kasa Opieki SA i Banku Gospodarstwa Krajowego na emisję obligacji. Porozumienie ma zapewnić zabezpieczenie środków finansowych na realizację oczekiwanych od dawna inwestycji taborowych przez naszego kolejowego przewoźnika regionalnego.


Pozyskane, w wyniku parafowanej wczoraj umowy, środki finansowe Koleje Śląskie planują przeznaczyć m.in. na wykup obecnie dzierżawionych pojazdów Pesa 27WEb oraz zakup nowych pociągów. Spółka będzie wykupywać określoną w harmonogramie część wszystkich obligacji systematycznie co kwartał. Wykup ostatnich obligacji zaplanowany jest pod koniec 2025 r. Szczegółowo o sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości. Spółka, za sprawą Michała Wawrzaszka, rzecznika prasowego KŚ, ogłosiła pierwszą oficjalną informację na temat planowanego terminu przetargu na zakup nowego taboru.

W ciągu kilku tygodni spółka zamierza ogłosić przetarg na zakup 7 pojazdów, natomiast minimum 10 planuje nabyć Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Nowe pojazdy mają do 2018 r. zastąpić najstarszy typ wykorzystywanego przez spółkę taboru, czyli dzierżawione od Przewozów Regionalnych pojazdy EN57 – powiedział Michał Wawrzaszek.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *