Złapani na gorącym uczynku

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Nie udało się ukraść elementów infrastruktury kolejowej rabusiom w Tarnowskich Górach i Gliwicach. Wszystko za sprawą udanych akcji funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, którzy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i zapobiegli kradzieży.


W niedzielną noc (6 marca) funkcjonariusze SOK z Komendy Regionalnej w Tarnowskich Górach ujęli dwóch sprawców kradzieży elementów metalowych. Funkcjonariusze zauważyli sprawców na drodze w pobliżu wagonowni, gdy rowerem próbowali wywieźć z terenu kolejowego skradzione przedmioty m.in. klocki hamulcowe i kątownik. Odzyskane akcesoria ważyły ponad 150 kg.

Sprawców przekazano Policji z Komendy Powiatowej w Tarnowskich Górach, a odzyskane mienie zwrócono właścicielowi.

W poniedziałek, 7 marca funkcjonariusze SOK z Posterunku w Gliwicach patrolowali szlak Ruda Śląska – Zabrze. O godzinie 11:50 zauważyli mężczyznę, który usiłował dokonać kradzieży kabla teleinformatycznego. Do chwili pojawienia się patrolu sprawca zdołał zdewastować kabel, wykopując go z ziemi. Dzięki sprawnej akcji SOK do kradzieży nie doszło.

Ujętego, którym okazał się 26-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, przekazano funkcjonariuszom Policji z I Komisariatu w Rudzie Śląskiej.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *