Na bilecie Kolei Śląskich w pociągu PKP Intercity

P1030019Jak informują Koleje Śląskie, w związku ze zmianami w kursowaniu pociągów spowodowanymi pracami PKP PLK S.A. na odcinku Katowice – Bielsko-Biała w okresie od 13 marca do 11 czerwca pasażerowie Kolei Śląskich będą mogli korzystać z pociągów IC Ondraszek przewoźnika PKP IC.


Podróżni będą mogli korzystać z pociągów Ondraszek na odcinku Bielsko Biała Główna (6:56) – Katowice (7:57) oraz Katowice (20:27) – Bielsko Biała Główna (21:49). Do przejazdu będą uprawniać zarówno bilety jednorazowe, jak i okresowe ważne na przejazd pociągami uruchamianymi przez Koleje Śląskie.

Podróżni mogą zająć wolne miejsce w wagonie klasy 2 z miejscami do siedzenia, do czasu zgłoszenia się osoby posiadającej bilet ze wskazaniem tego miejsca. Pasażerom z biletami KŚ nie będą wydawane nieodpłatne bilety dodatkowe ze wskazaniem miejsca do siedzenia. Osoby zamierzające przewieść ww. pociągami bagaż, rower lub psa (inne zwierzęta) są zobowiązane do nabycia odpowiedniego biletu PKP IC na taki przewóz.

4 komentarze

  1. To powinno być zawsze i nie tylko na tej linii do Bielska. Linię do Bogumina warto korzystać tylko uważając pociągi KŚ i PKP. Tania przejscówka jest ale płatna tylko w pociągach KŚ. Ostatni pociąg KŚ do Bogumina jadę około drugiej godziny popołudnie, ale pociągów PKP jest tyle. Także są szybsze. Rybnik i Katowice nie chcą pasażerów z Czech? Ostrawa nie chce pasażerów z Katowic i Rybnika?

    1. Pewnie zw chca ale brak komunikacji ze strony KŚ oraz brak reklamy, duzo osób nie wie ze moze sie tam dostac oraz nie sa poinformowani o cenach.

  2. Nie ma żadnej wzmianki co do pracowników KŚ którzy podróżuja tylko w KŚ na podstawie legitymacji służbowej. Co gdy wsiada do IC Ondraszek.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *