Pociągiem Arrivy z Pragi do Trenczyna

Fot. www.etrend.sk
Fot. www.etrend.sk

W sobotę po raz pierwszy wyruszył na trasę międzynarodowy pociąg relacji Praga – Trenczyn, obsługiwany przez firmę Arriva. To kolejny przewoźnik pasażerski, który pojawił się na czeskich i słowackich torach. Na razie będzie to jedna para pociągów w tygodniu w wyżej wymienionej relacji.


Z Trenczyna i okolicznych miejscowości do Pragi, Ołomuńca czy Pardubíc dojeżdżają na tamtejsze uczelnie bądź do pracy setki ludzi – uzasadnił wybór takiej relacji dyrektor słowackiej Arrivy, Daniel Adamka.

Pociąg spalinowy o pojemności 140 miejsc siedzących będzie wyjeżdżać z głównego praskiego dworca w każdą sobotę o godzinie 8:40. Według rozkładu jazdy podróż do stacji docelowej ma trwać pięć godzin. Pociąg będzie wracał do Pragi w niedzielne popołudnie – dodaje Adamka.

Cenę biletu Arriva ustanowiła na 350 czeskich koron. Przykładowo u konkurencji: RegioJet pobiera od 341 koron wzwyż, jednak w związku z tym, że przewoźnik nie ma bezpośredniego połączenia miedzy Pragą a Trenczynem, podróżni muszą przesiąść się w Żylinie. České Dráhy i Leo Express takiej destynacji w ogóle nie obsługują. Arriva będzie jedynym przewoźnikiem, który obsługiwał będzie bezpośrednim połączeniem czeską Pragę i słowacki Trenczyn.

Arriva należy do grupy Deutsche Bahn. W Czeskiej Republice do tej pory wywalczyła sobie bardzo silną pozycję na rynku lokalnych przewozów autobusowych.

 

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *