Pociągiem Arrivy z Pragi do Trenczyna

Fot. www.etrend.sk
Fot. www.etrend.sk

W sobotę po raz pierwszy wyruszył na trasę międzynarodowy pociąg relacji Praga – Trenczyn, obsługiwany przez firmę Arriva. To kolejny przewoźnik pasażerski, który pojawił się na czeskich i słowackich torach. Na razie będzie to jedna para pociągów w tygodniu w wyżej wymienionej relacji.


Z Trenczyna i okolicznych miejscowości do Pragi, Ołomuńca czy Pardubíc dojeżdżają na tamtejsze uczelnie bądź do pracy setki ludzi – uzasadnił wybór takiej relacji dyrektor słowackiej Arrivy, Daniel Adamka.

Pociąg spalinowy o pojemności 140 miejsc siedzących będzie wyjeżdżać z głównego praskiego dworca w każdą sobotę o godzinie 8:40. Według rozkładu jazdy podróż do stacji docelowej ma trwać pięć godzin. Pociąg będzie wracał do Pragi w niedzielne popołudnie – dodaje Adamka.

Cenę biletu Arriva ustanowiła na 350 czeskich koron. Przykładowo u konkurencji: RegioJet pobiera od 341 koron wzwyż, jednak w związku z tym, że przewoźnik nie ma bezpośredniego połączenia miedzy Pragą a Trenczynem, podróżni muszą przesiąść się w Żylinie. České Dráhy i Leo Express takiej destynacji w ogóle nie obsługują. Arriva będzie jedynym przewoźnikiem, który obsługiwał będzie bezpośrednim połączeniem czeską Pragę i słowacki Trenczyn.

Arriva należy do grupy Deutsche Bahn. W Czeskiej Republice do tej pory wywalczyła sobie bardzo silną pozycję na rynku lokalnych przewozów autobusowych.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *