Aktualizacja rozkładu jazdy

12435686_1044389932273578_1930799629_nJak informują Koleje Śląskie, już 13 marca wejdzie w życie pierwsza w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów. W związku z pracami remontowo-modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., na pasażerów czekać będą liczne utrudnienia i niedogodności.


Nowy rozkład obowiązywać będzie do 11 czerwca 2016 roku. Marcowa korekta, jest pierwszą z pięciu planowanych przez zarządcę infrastruktury PKP PLK w rozkładzie jazdy 2015/2016.

Najważniejszymi zmianami są:

  • część pociągów linii Tychy Lodowisko – Sosnowiec Główny (S4) zostanie do 29 kwietnia zastąpiona autobusową komunikacją zastępczą, a część pojedzie w skróconej relacji Tychy Lodowisko – Tychy – Tychy Lodowisko z możliwością przesiadki na pociągi innych linii jadące do Katowic,
  • kilka pociągów na linii Zwardoń – Katowice (S5) oraz jeden na linii Wisła Głębce – Katowice (S6) pojedzie w skróconej relacji, z możliwością przesiadki na inne pociągi,
  • część pociągów linii Rybnik – Bielsko-Biała Gł. (S72) na odcinku Pszczyna-Bielsko-Biała Gł. będzie obsługiwana przez ZKA,
  • jedna para pociągów pomiędzy Gliwicami a Zabrzem (S1) zostanie zastąpiona przez pewien czas przez ZKA, pozostałe pociągi pojadą wg kilku wariantów godzin kursowania.

Wszystkie powyższe zmiany wynikają z prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Na pozostałych liniach komunikacyjnych większość pociągów w okresie 13.03.2016 – 11.06.2016 będzie kursować według jednolitego rozkładu jazdy, co znacznie ułatwi pasażerom podróżowanie i korzystanie z opracowań rozkładowych.

W nadchodzącym tygodniu postaramy się Państwu nieco szerzej przedstawić zakres zmian i utrudnień na poszczególnych liniach obsługiwanych przez śląskiego przewoźnika.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *