Porozumienie w sprawie linii kolejowej nr 97

Fot: Kolej Beskidzka
Fot: Kolej Beskidzka

Wczoraj, w Starostwie Powiatowym w Żywcu, doszło do podpisania porozumienia w sprawie wykonania Studium Wykonalności dla przedsięwzięcia dotyczącego rewitalizacji linii kolejowej nr 97 Żywiec – Sucha Beskidzka.


Porozumienie zostało zawarte między PKP PLK S.A, samorządami lokalnymi, przez teren których przebiega linia oraz Stowarzyszeniem „Kolej Beskidzka”. Uzgodnienia ostatecznego kształtu porozumienia i zasad jego współfinansowania trwało ponad 8 miesięcy i zostało zainicjowane spotkaniem przedstawicieli stowarzyszenia z zarządem PKP PLK S.A. w marcu 2015 r. Od tego czasu aż do końca lutego trwały uzgodnienia modelu finansowania dokumentu oraz udziału samorządów w pracach nad dokumentem.

Na mocy porozumienia PKP PLK S.A. przystąpi końcem kwietnia br. do ogłoszenia procedury przetargowej, której efektem będzie pozyskanie studium wykonalności, samorządy lokalne będą natomiast partycypowały w kosztach jego opracowania a stowarzyszenie zaopiniuje dokumenty przetargowe, następnie będzie reprezentować samorządy w pracach komisji przetargowej.

2 komentarze

  1. Dobre wieści – Śląsk powinien koleją stać, tyle, że z nich to taki Śląsk jak ze mnie ksiądz 🙂

    1. Witam
      Nie chcemy się bawić w to czy jest to Śląsk czy nie, bo te podziały to nakręcanie jakiejś chorej koniunktury, natomiast w pełni się zgadzamy – linia jest ważna, obojętne czy to z punktu widzenia Śląska czy to województwa śląskiego. Dzięki za opinię

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *