Promocja po węgiersku

EC Hungaria wczoraj na stacji Brno
Fot. Josef Sobota

Wczoraj podróżni pociągu EC 172 „Hungaria” kursującego z Budapesztu do Hamburga przez Brno, Pragę i Berlin mieli okazję przetestować „na własnej skórze” nowy wagon serii Bpmz, które wprowadzają do służby koleje węgierskie MÁV-START.


To nowy tabor, którym od kilku miesięcy dysponują Węgrzy, stopniowo wprowadzając je do służby na najbardziej prestiżowych relacjach wewnętrznych. Jednak w ten nietypowy sposób postanowili się pochwalić i, przy okazji, poznać opinię zagranicznych pasażerów podpinając go do pociągu, który kursuje aż przez cztery kraje – Węgry, Słowacja, Czechy i Niemcy.

Dzisiaj skład z nowym wagonem wraca przez Czechy jako EC 173 (także „Hungaria”). Może w ramach promocji Węgrzy pochwalą się nowym taborem również na Varsovii, która kursuje przez nasz region i nasz kraj?

4 komentarze

  1. Warto dodać, że wagony po modernizacji są wagonami polskiej produkcji z fabryki w Poznaniu.

  2. Hungaria miała i ma komfortowe i bardzo ciche wagony a ten to całkiem coś innego, sprawa gustów. Na razie widze ze RegioJet, koleje Holendrskie jak i właśnie Wegierskie ida w nowe standarty modernizowane na jedno kopyto.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *