Lubliniec z centrum przesiadkowym?

wizualizacja 01
Fot. SILESIA Architekci

Jak informuję Urząd Miejski w Lublińcu, Firma Silesia Architekci z Katowic opracowała koncepcję centrum przesiadkowego, zapewniającego możliwości przesiadkowe z autobusów i środków komunikacji indywidualnej na kolej, w zakresie dojazdów do aglomeracji śląskiej, Częstochowy i Opola.


Projekt zakłada budowę czteropoziomowego parkingu ze 118 miejscami postojowymi, jezdnie manewrowe wokół parkingu z peronami przystankowymi dla autobusów (4 stanowiska) i busów (2 stanowiska) oraz stanowiskami dłuższego postoju dla autobusów (4 stanowiska) i busów (2 stanowiska). Nad peronami i wejściem na dworzec przewidziano zadaszenie.

W celu skomunikowania z resztą miasta, zakłada się zmianę dotychczasowego układu komunikacyjnego w rejonie pl. Niepodległości, poprzez m.in. budowę ronda w miejscu skrzyżowania ulic Oświęcimskiej i Paderewskiego. Przewidziano również połączenie z istniejącą infrastrukturą rowerową. Założono także w bezpośrednim sąsiedztwie budynku dworca, powstanie niewielkiego placu postojowego dla taksówek, wydzielonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych oraz samochodów podjeżdżających, których postój nie przekroczy 10 minut.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *