Lubliniec z centrum przesiadkowym?

wizualizacja 01
Fot. SILESIA Architekci

Jak informuję Urząd Miejski w Lublińcu, Firma Silesia Architekci z Katowic opracowała koncepcję centrum przesiadkowego, zapewniającego możliwości przesiadkowe z autobusów i środków komunikacji indywidualnej na kolej, w zakresie dojazdów do aglomeracji śląskiej, Częstochowy i Opola.


Projekt zakłada budowę czteropoziomowego parkingu ze 118 miejscami postojowymi, jezdnie manewrowe wokół parkingu z peronami przystankowymi dla autobusów (4 stanowiska) i busów (2 stanowiska) oraz stanowiskami dłuższego postoju dla autobusów (4 stanowiska) i busów (2 stanowiska). Nad peronami i wejściem na dworzec przewidziano zadaszenie.

W celu skomunikowania z resztą miasta, zakłada się zmianę dotychczasowego układu komunikacyjnego w rejonie pl. Niepodległości, poprzez m.in. budowę ronda w miejscu skrzyżowania ulic Oświęcimskiej i Paderewskiego. Przewidziano również połączenie z istniejącą infrastrukturą rowerową. Założono także w bezpośrednim sąsiedztwie budynku dworca, powstanie niewielkiego placu postojowego dla taksówek, wydzielonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych oraz samochodów podjeżdżających, których postój nie przekroczy 10 minut.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *