Papier może być później

Fot: PKP PLK
Fot: PKP PLK

W nocy z 12 na 13 marca czeka nas pierwsza korekta rozkładu jazdy pociągów 2015/16. Ponieważ do jej wprowadzenia pozostało mniej niż 21 dni, by być w zgodzie z obowiązującymi przepisami, zarządca infrastruktury upublicznił wszystkie zmiany w harmonogramie rozkładu jazdy pociągów, który za nieco ponad dwa tygodnie wejdzie w życie.


W ustawowym terminie przed korektą, rozkłady jazdy w tradycyjnej formie plakatów są już, według informacji zamieszczonej przez PKP PLK, dostępne na stacjach i przystankach. Akurat jeśli chodzi o taką formę przekazu nie jesteśmy jej zwolennikami wieszania w ustawowym terminie. Na takim katowickim dworcu, często powstaje spory chaos, gdyż zanim pasażer dokona ustalenia, czym i o której ma jechać, najpierw musi ustalić, czy z właściwej wersji korzysta. Nie wszyscy dokładnie sprawdzają co czytają, a jesteśmy przekonani, że do 13 marca większość podróżnych korzystać będzie z aktualnej wersji, a nie tej, która obowiązywać dopiero będzie. Można nowe plakaty powiesić w dwóch, trzech miejscach ale nie na każdym peronie i w każdym korytarzu do nich prowadzącym.

W internecie wszystko w porządku i elegancko. Według informacji zarządcy, do dyspozycji pasażerów, planujących podróż po 12 marca, skorygowana wersja rozkładu jazdy jest już dostępna na m.in. na następujących stronach:

Sprawdziliśmy i w rzeczy samej potwierdzamy, że tak jest. Również aplikacje na urządzenia mobilne są już w stanie udostępnić nam dane o kursowaniu pociągów po korekcie. Ponadto, informacje o aktualnych połączeniach można uzyskać pod numerem infolinii 19 757.

Poza tradycyjnymi punktami informacyjnymi, jak kasy czy centra obsługi klienta, podróżni otrzymają wsparcie mobilnych informatorów, którzy, w dniach 11-14 marca, będą dyżurować na 18 największych dworcach w Polsce. Pomoc będzie można również uzyskać ze strony pracowników punktów InfoDworzec, zlokalizowanych na 10 największych dworcach w kraju.

One comment

  1. Na stronie rozklad-pkp.pl rozkłady wgrane są chyba z nieprawidłowymi datami, przez co ilość połączeń jest kilkukrotnie większa niż obecnie. Przykładowo, wg rozkładu PKP, z Pszczyny do Katowic od 16:40 do 19:00 jedzie 9 pociągów, co daje kursy średnio co 15 minut 😉

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *