Pociągi na przeglądzie

27 WEb - 002, Koleje Śląskie
27 WEb – 002, Koleje Śląskie

Co się dzieje z jednostkami 27WEb Kolei Śląskich – pytają nasi Czytelnicy i pasażerowie śląskiego przewoźnika. Wbrew pogłoskom, przyczyną tego stanu rzeczy nie są problemy z wykupem pojazdów od bydgoskiego producenta. Powodem absencji „długich Elfów” są przeglądy lub naprawy bieżące.


Mniejszą liczbę kursujących jednostek 27WEb zauważyliśmy również i my, przyglądając się sytuacji na torach w naszym regionie. Wraz z pierwszą informacją na temat absencji długich pociągów, pojawiły się sugestie, że ich brak może być spowodowany problemami z wykupem jednostek od bydgoskiej Pesy.

Nie są to w żaden sposób kwestie związane z wykupem jednostek – uciął sprawą krótko Michał Wawrzaszek, rzecznik spółki Koleje Śląskie.

Czym w takim razie spowodowany jest brak jednostek 27WEb?

W tym momencie część naszych pojazdów typu 27WEb nie kursuje ze względu na przeglądy lub naprawy bieżące. Wyłączenie jednostki z ruchu ze względu na konieczność dokonania przeglądu wynika z zapisów w DSU (dokumentacji systemu utrzymania) danego pojazdu i jest ściśle powiązana z ilością przejechanych kilometrów – powiedział nam Michał Wawrzaszek.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *