Gdyby nie było Monachium (cz.3)

P1020380Jest nam miło, że nie jesteśmy jedynymi, chcącymi odbudowy linii nr 182 w pełnym „formacie”, czyli z Zawiercia przez Pyrzowice do Tarnowskich Gór. Okazuje się, że zarządca infrastruktury również podobnie widzi przyszłość tego szlaku, o czym świadczy pismo, które otrzymaliśmy od PKP PLK S.A., po publikacji „cyklu” poświęconego linii, której praktycznie nie ma, a być powinna.


– PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzą prace nad opracowaniem dokumentacji przedprojektowej w ramach projektu: „Rewitalizacja i odbudowa częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry – Zawiercie”

Inwestycja ta pozwoli na dojazd koleją do lotniska w Pyrzowicach zarówno od strony Tarnowskich Gór jak i Zawiercia. Planowany termin zakończenia dokumentacji przedprojektowej to I połowa 2016 r. Obecnie trwa analiza techniczna wariantów inwestycyjnych wraz z oszacowaniem kosztów. Kolejnym etapem będzie wybór najkorzystniejszego wariantu realizacji inwestycji.

W drugiej połowie 2016 roku planowane jest ogłoszenie postępowania przetargowego na dokumentację projektową i wykonanie robót budowlanych na tej linii – czytamy w informacji skierowanej do Silesia Info Transport, podpisanej przez Jacka Karniewskiego z zespołu prasowego PKP PLK S.A.

Miejmy nadzieję, że pozostaje więc poczekać kilka miesięcy i, zgodnie z tymi zapewnieniami, zobaczymy pierwsze wizualne działania prowadzące do odbudowy i ponownego udrożnienia tego jakże potrzebnego regionowi szlaku kolejowego.

 

One comment

  1. Już pisałem, że linia Pyrzowice – Zawiercie ma sens dla Warszawy czy Kielc a nie dla Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Katowic, Tychów i Bielska – Białej! Optymalna jest budowa 20 km nowego szlaku z Dąbrowy Górniczej Ząbkowic do Pyrzowic! Możliwe by stało się połączenie do Katowic poniżej 40 minut a dodatkowo połączenie lotniska z Krakowem 64-70 minut (po modernizacji 55 km do Krakowa)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *