Spore utrudnienia w regionie (Aktualizacja 14:15)

P1020516Rano pisaliśmy o utrudnieniach na linii S6, na odcinku Pierściec – Chybie Mnich. Jak poinformowały Koleje Śląskie, ruch na tym odcinku odbywa się już bezproblemowo. Niestety na tym koniec dobrych informacji…


Jak informuje śląski przewoźnik, z powodu usterki sieci trakcyjnej na odcinku Zabrze – Gliwice uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa za pociąg nr 40813 relacji Katowice (13:42) – Gliwice (14:13). Z kolei pociąg nr 40742 relacji Gliwice (14:22) – Zawiercie (15:53) zostaje w dniu dzisiejszym odwołany na odcinku Gliwice -Zabrze bez wprowadzenia komunikacji zastępczej.

Na utrudnienia muszą przygotować się również pasażerowie linii S7 i S71, ponieważ pociągi Kolei Śląskich, z powodu powalonych drzew na sieć trakcyjną, kursują drogą okrężną przez Tychy. Na odcinku Orzesze Jaśkowice – Katowice Ligota uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa.

Zablokowany jest również fragment linii 117 Bielsko-Biała –  Wadowice, na odcinku pomiędzy Kętami a Kozami. Przyczyna, podobnie jak w wyżej wymienionych wypadkach, zwalone drzewo tarasujące szlak. Zarządca infrastruktury przewiduje, że usuwanie przeszkody potrwa do godziny 16.

Aktualizacja 14:15

Jak poinformowały Koleje Śląskie, na odcinku Orzesze Jaśkowice – Katowice Ligota przywrócony został już ruch pociągów. Pociąg relacji Racibórz (12:38) – Katowice (14:30) jedzie zgodnie z trasą.

Aktualizacja 15:30

Koniec utrudnień na odcinku Zabrze- Gliwice. Przywrócono ruch pociągów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *