Sobota z problemami

Kolejarze walczą od rana ze skutkami obfitych opadów śniegu
Kolejarze walczą od rana ze skutkami obfitych opadów śniegu

Tym razem skutki obfitych opadów mokrego i ciężkiego śniegu nieco utrudniły kolejarzom i pasażerom sobotni poranek w naszym regionie.


Pierwsze poważne problemy mieliśmy rankiem na odcinku Chałupki-Krzyżanowice. W związku z połamaniem pantografów przez pociąg towarowy nastąpiła konieczność wprowadzenia zastępczej komunikacji na tym odcinku. Na szczęście, sytuacja na linii Racibórz – Chałupki wróciła już do normy.

Z kolei pociąg relacji Wisła Głębce (4:55) – Katowice (7:17) utknął na przystanku osobowym Zaborze z powodu przewróconego drzewa na sieć trakcyjną. Pociąg został cofnięty do stacji Pierściec, by umożliwić odpowiednim służbom usunięcie przeszkody. Potem kontynuował podróż do stolicy województwa. Czas potrzebny na likwidację utrudnienia spowodował również opóźnienie pociągu relacji Katowice (6:00) – Wisła Głębce (8:23), który dotarł do stacji końcowej z opóźnieniem w wysokości 50 minut.

Z trudnościami muszą liczyć się pasażerowie korzystający z linii Bielsko-Biała – Wadowice. Na odcinku pomiędzy Kętami a Andrychowem nastąpiło zerwanie sieci trakcyjnej. Trwa usuwanie awarii.

Od naszych Czytelników dostaliśmy również informację o utrudnieniach w Mikołowie, gdzie powalone drzewo uniemożliwiało przejazd linią nr 140 Katowice Ligota – Rybnik. PKP Intercity zdecydowały się na przetrasowanie swoich pociągów na szlak Orzesze Jaśkowice –  Tychy, natomiast Koleje Śląskie bardzo szybko uruchomiły zastępczą komunikację autobusową.

Jak informuje na swojej stronie śląski przewoźn, przeszkoda została jednak już usunięta i pociągi na linii 140 wracają do rozkładowego kursowania.

One comment

  1. Wstrzymany ruch na odc. Mikołów–Orzesze uszkodzona siec trakcyjna //objazd IC przez łaziska Średnie Tychy KŚ –KKZ

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *