Urwis złapał Czecha

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w ostatnich dnia po raz kolejny mieli ręce pełne roboty. Z przykrością stwierdzamy, że nie ma tygodnia, w którym mundurowi nie byliby zmuszeni podjąć interwencji.


W dniu 15.02.2016 r. o godz. 16:00 na szlaku Katowice Muchowiec – KWK Staszic funkcjonariusze SOK z Grupy Operacyjno -Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Katowice ujęli sprawcę kradzieży węgla, pochodzącego z nieustalonego usypu.

W dniu 16.02.2016 o godz. 04:40 w stacji Pogórze patrol z Posterunku SOK Czechowice Dziedzice z psem służbowym Urwis, ujął sprawcę kradzieży około 70 metrów sieci trakcyjnej. Na miejscu zabezpieczono pociętą na kawałki sieć trakcyjną, dwie pary nożyc do cięcia metalu, pas bezpieczeństwa oraz linkę taterniczą. Ujęty sprawca, obywatel Czeskiej Republiki, został przekazany do dyspozycji Komisariatu Policji w Skoczowie.

3 komentarze

  1. Nieźle, już czescy złomiarze widzą eldorado na L 190 i to w sporej odległości od granicy.
    Ciekawe, czy przy obecnych możliwościach technicznych nie sprawniej i taniej byłoby dozorowanie z wykorzystaniem drona z kamerą z czujnikiem na podczerwień?

    1. Panie Marku
      Przecież linia 190 jest symbolem bólu i cierpienia w ZLK Sosnowiec i Pan chce, żeby oni tam drona dali i inne podczerwienie? Tym bardziej, że jak Pan sam widzi szlak ma już swoją „renomę” za granicą. Szkoda, że taką. Dzięki za opinię

  2. W Czechach za takie samo wykroczenie jest kryminał za narażenie w ruchu lądowym a u nas kolegium za fatygę Służb Mundurowych bo przecież mała szkodliwość społeczna czynu. A w Pogórzu to słynne miejsce miłośników złomu kolejowego bo trudno dostępny teren samochodem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *