Obligacje na tabor i 27WEb

27WEb, Koleje Śląskie
27WEb, Koleje Śląskie
Zarząd Województwa Śląskiego podjął uchwałę dotyczącą uruchomienia procesu emisji obligacji na poczet zakupów taborowych przez Koleje Śląskie Sp. z o.o. Inwestorzy będą mogli zakupić obligacje o łącznej kwocie 279 488 000 zł.


Jak już informowaliśmy, obligacje mają być formą zabezpieczenia finansowego na poczet planowanych wydatków taborowych Kolei Śląskich. Zgromadzone środki przekazane zostaną na dwa cele. Pierwszy z nich to spłata całej wartości dzierżawionych od 2013 roku sześciu pojazdów Pesa 27 WEb. Druga część środków zgromadzonych z emisji obligacji przekazana zostanie na sfinansowanie części kosztów zakupu nowych pojazdów, do którego od kilku miesięcy KŚ przymierzają się wespół z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Emitent zastrzegł sobie prawo wyboru kwoty na konkretne zadanie według własnego uznania i wynikłych potrzeb.

W związku z emisją wspomnianych obligacji potwierdzono nam w KŚ jeszcze jedną ważną informację. Kończą się ostateczne ustalenia z bydgoską Pesą dokładnego harmonogramu spłaty całej wartości sześciu wspomnianych pojazdów 27 WEb o numerach od 001 do 006 . Jedno jest już pewne. „Długie” Elfy, spotykane w naszym regionie najczęściej na linii S1 Gliwice – Częstochowa, pozostaną z nami już na stałe.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *